Padėtas dar vienas taškas UAB “Universalios valdymo sistemos” ir UAB “Penki kontinentai” ginče

2008 06 30
Informacijos šaltinis: UAB “Penki kontinentai”

Šiandien paskelbta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) nutartis, kuria galutinai patvirtintas negaliojimas UAB “Kriptonika” įstatų, kuriuos buvęs UAB “Universalios valdymo sistemos” (UVS) vadovas Andrejus Sviridovas neteisėtai įregistravo juridinių asmenų registre.

“Kriptoniką”, turėjusią kurti ir diegti įvairią programinę įrangą, dar 2002 m. bendrai įsteigė UVS ir “Penkių kontinentų” (PK) įmonės. Bendrovės akcijas steigėjai pasidalino po lygiai, o direktoriumi buvo paskirtas A. Sviridovas.

2004 m. jis neteisėtai pateikė registruoti naują “Kriptonikos” įstatų redakciją, suteikusią jam galimybę vienasmeniškai, be PK žinios ir sutikimo, disponuoti visu “Kriptonikos” turtu. Šį faktą patvirtino žemesnės instancijos teismai, o LAT galutinai atmetė visus tai bandančius paneigti UVS skundus.

“Ši LAT nutartis patvirtino, kad UVS vadovas A. Sviridovas pasielgė nesąžiningai savo partnerio PK atžvilgiu ir viršijo savo, kaip “Kriptonikos” direktoriaus, įgaliojimus. Jeigu ne jo veiksmai, dabartinio konflikto nebūtų buvę”, – sako PK atstovas spaudai Martynas Žilionis.

Jo teigimu, A. Sviridovas naudojosi neteisėtais įmonės įstatais ir 2005 m. pardavė didelės vertės “Kriptonikos” techninę įrangą, kuri buvo reikalinga pagrindinei įmonės veiklai vykdyti. Be to, jis ketino parduoti ir bendrovei priklausantį nekilnojamąjį turtą, kurio kaina buvo dar didesnė.

Neseniai LAT paskelbė kitą nutartį teisiniame UVS ir PK ginče. Ji patvirtino, kad 2005 m. “Kriptonikos” akcininkų susirinkimo protokolas, kuriuo įmonės direktoriui buvo nustatytas kiekybinis atstovavimas, yra teisėtas ir galiojantis. Tačiau A. Sviridovas visiškai nepaisė šio protokolo įpareigojimų ir elgėsi vienašališkai ne “Kriptonikos”, bet UVS interesais.

Atgal į sąrašą
Į viršų