“Oracle Lietuva” ir “Forbis” pristatė laiką ir pinigus taupančias technologijas

2009 05 15 Šaltinis: Forbis

Informacijos šaltinis: Forbis

Bendrovė “Oracle Lietuva” ir jos ilgametė partnerė bendrovė “Forbis” bankų informacinių technologijų rinkai siūlomoms naujovėms aptarti organizavo dalykinius pusryčius “Crowne Plaza Vilnius” konferencijų centre.

Renginyje dalyvavo daugumos Lietuvos komercinių bankų atstovai, atsakingi už banko informacinių technologijų infrastruktūros plėtrą, “Oracle Lietuva”, “Forbio” atstovai.

Dalykinių pusryčių metu buvo aptarti bankinės informacinės sistemos FORPOST 4.5.0 versijos funkcionalumas ir produktai, technologiniai sprendimai, reikalavimai, kuriuos reikėtų įgyvendinti einant inovacijų keliu, rizikos ir atsakomybės aspektai, naujovių reikšmė ir nauda bankininkystės verslui, pasidalyta įžvalgomis apie ateities technologijų plėtrą.

“Ekonominio sunkmečio metu ypač svarbus tampa kaštų mažinimas. Viena iš kaštų mažinimo priemonių yra įmonės modernizavimas. Todėl šiuo metu labai svarbu rinktis technologijas, leidžiančias mažinti sąnaudas, bei inovatyviais būdais aptarnauti įmonės vidinius ir išorinius vartotojus. Vartotojų lūkesčiai ne tik kad nemažėja, bet kasdien vis auga, vartotojai tampa vis reiklesni, pageidauja netipinių produktų ar unikalių sprendimų. Tokios modernios technologijų kryptys, kaip į paslaugas orientuota architektūra (angl. Service-oriented architecture), paskirstyto skaičiavimo principas (angl. Grid Computing, Cloud) suteikia galimybę ne tik efektyviau išnaudoti jau turimus resursus, bet ir operatyviai pasiūlyti naujas paslaugas, naujus produktus, o galbūt net naują verslo modelį. Modernios technologijos leistų pažvelgti į verslą naujai ir sėkmingiau atremti šių dienų rinkos iššūkius,”- teigia korporacijos “Oracle” atstovybės Lietuvoje vadovas Kristijonas Kaikaris.

Pristatant FORPOST versiją 4.5.0 ypatingas dėmesys buvo skirtas Oracle Cost based Optimizer (CBO), Java iškėlimui iš pagrindinio OLTP serverio ir Oracle formas ir ataskaitas 10g R2, t.y. trijų lygių architektūros įgyvendinimui.

Bendrovės “Forbis” generalinis direktorius A.Zujevas džiaugėsi renginio dalyvių gausa, nes tai rodo pristatomų temų svarbą ir aktualumą. “Vienas iš svarbiausių bendrovės tikslų yra būti šiuolaikiška technologijų įmone, žengti drauge su iššūkių kupinais laikmečio reikalavimais ir skatinti inovacijas,”- sakė įmonės vadovas. Jis taip pat atkreipė dėmesį į kai kurių teisės aktų pakeitimus ir bankams keliamus aukštesnių institucijų reikalavimus, į kuriuos reaguodami bankai turėtų įgyvendinti tam tikrus pokyčius ir savo informacinių technologijų infrastruktūroje. “FORPOST 4.5.0 versija yra parengta naudoti pažangias Oracle technologijas, kurios, kaip apskaičiavo ir konkrečiais skaičiais pagrindė mūsų specialistai, gerokai sumažintų bankų išlaidas, sutaupytų laiko, pagreitintų darbo procesus ir ženkliai visais lygmenimis pagerintų sistemų saugumą”, – konstatavo A.Zujevas.

Apie “Oracle”

Pasaulinė verslo programinės įrangos lyderė korporacija “Oracle” yra didžiausia verslo programinės įrangos gamintoja pasaulyje ir šiuo metu pirmauja pasaulyje kaip duomenų bazių valdymo sistemų, aplikacijų infrastruktūros, identiteto valdymo, turinio valdymo (ECM), verslo analitikos (BI), įmonių našumo valdymo (EPM), ryšių su klientais valdymo (CRM), tiekimo grandinės valdymo (SCM) ir žmogiškųjų išteklių valdymo (HRM) sistemų tiekėja. “Oracle” yra sukūrusi specialias programas viešojo sektoriaus institucijoms, telekomunikacijų, mažmeninės prekybos bei finansinio sektoriaus įmonėms.

Apie “Forbį”

Jau beveik du dešimtmečius Lietuvos ir tarptautinėje rinkoje sėkmingai dirbanti bankinių informacinių sistemų gamintoja UAB “Forbis” yra “Oracle” partnerė nu 1993 metų. UAB “Forbis” siūlomas kompleksinis sprendimas – bankinė informacinė sistema FORPOST – yra sukurta “Oracle” platformos pagrindu ir aprėpia visas šiuolaikinio universalaus banko veiklos sritis. Šiuo metu bendrovė “Forbis” konkuruoja su didžiausiais Rytų Europos regiono universalių bankinių sistemų gamintojais ir užima aštuoniasdešimt procentų Lietuvos rinkos.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):

Vita Markevičienė

Rinkodaros vadybininkė

UAB “Forbis”

Tel.: 2102826

v.markeviciene@forbis.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų