Nepaisant ekonomikos nuosmukio “Siemens” AG rezultatai išliko stabilūs

2009 12 03 Šaltinis: Siemens
Informacijos šaltinis: Siemens

Tarptautinės technologijų ir inovacijų kompanijos “Siemens” AG 2009* finansinių metų pajamos iš tęstinės veiklos sudarė 76,651 mlrd. eurų, t. y. vos 1 proc. mažiau nei finansiniais 2008 metais. Kompanijos gautų naujų užsakymų vertė buvo 78,991 mlrd. eurų. 2009 finansiniais metais “Siemens” AG gautas grynasis pelnas siekia 2,497 mlrd. eurų.

* “Siemens” AG 2009 finansiniai metai – nuo 2008 m. spalio 1 d. iki 2009 m. rugsėjo 30 d.


Bendras “Siemens” AG sektorių pelnas – pagrindinis kompanijos veiklos sėkmės indikatorius – finansiniais 2009 m. augo 13 proc. ir pasiekė 7,466 mlrd. eurų.

Nepaisant sudėtingų rinkos sąlygų, tiek Energijos, tiek Sveikatos priežiūros sektoriai įrodė esą konkurencingi ir uždirbo daugiau pajamų nei praėjusiais metais. Šis augimas atsvėrė dėl ekonomikos nuosmukio labiausiai paveikto kompanijos Pramonės sektoriaus mažesnes pajamas. “Siemens” AG verslą stabilizavo ekologiškų sprendimų portfelis, finansiniais 2009 m. uždirbęs 11 proc. didesnes pajamas nei praėjusiais metais – 23 mlrd. eurų.

Pasak “Siemens” AG prezidento bei generalinio direktoriaus Peter Löscher, nors ekonominė situacija buvo sudėtinga, bet palyginus su pagrindiniais konkurentais, “Siemens” šie metai buvo geri: pasiekti ir šiek tiek viršyti užsibrėžti augimo ir pelno tikslai, optimizuoti kompanijos pirkimų procesai, ženkliai sumažinti pardavimo, bendrieji ir administraciniai kaštai – visos šios priemonės leido dar labiau sustiprinti “Siemens” konkurencingumą.

“Siemens” AG ne tik efektyvino kompanijos veiklos procesus, bet ir toliau nuosekliai įgyvendino priemones, užtikrinančias tolesnį augimą. Mokslinių tyrimų finansavimas, nepaisant ekonominio nuosmukio, finansiniais 2009 metais išaugo 3 proc. ir sudarė 3,9 mlrd. eurų.

“Dėl stiprių Energijos ir Sveikatos priežiūros sektorių galime didžiuotis stabiliu pajamų augimu ir pelningais veiklos rezultatais. Įsigiję saulės energijos bendrovę “Solel Solar Systems” Ltd., finansinius 2010 metus pradedame dar stipresni. Matome didelį aplinką tausojančių technologijų srities potencialą”, – teigia P. Löscher.

“Siemens” prognozuoja, jog finansiniais 2010 metais rinkai dar teks susidurti su sunkmečio įtakotais iššūkiais, tačiau tikimasi, kad pajamos ir pelnas išliks stabilūs.Apie “Siemens”

Tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija “Siemens” kuria ir diegia sprendimus energijos, pramonės, sveikatos priežiūros bei IT srityse. Finansiniais 2008 m. “Siemens” pajamos iš tęstinės veiklos sudarė 77,327 mlrd. eurų, o grynasis pelnas – 5,866 mlrd. eurų. “Siemens” įkurta 1847 m., jos pagrindiniai biurai yra Berlyne ir Miunchene (Vokietija). Kompanijos sprendimai žinomi daugiau nei 190 šalių. Kompanijoje dirba apie 430 tūkst. darbuotojų. Daugiau informacijos: www.siemens.com, www.siemens.lt.

Atgal į sąrašą
Į viršų