Nei „Windows 7“, nei „netbook“ pardavimai neišgelbės kompiuterių rinkos

2009 01 16 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Šiemet „milžiniškai“ išaugsianti „netbook“ kompiuterių pardavimo apimtis vis dėlto nepajėgs padidinti dėl pasaulinės ekonominės krizės mažėjančios kompiuterių pardavimo apimties, tvirtina rinkos tyrimų bendrovių IDC ir „Gartner“ analitikai.

„Netbook“ kompiuterių, kurių 2008 m. iš viso buvo parduota 10 mln., pardavimų apimtis šiemet išaugs dvigubai, teigiama IDC atliktoje rinkos apžvalgoje. Tačiau šios klasės kompiuterių populiarėjimas neatsvers lėtėjančios ar net mažėjančios įprastų nešiojamųjų ir stalinių kompiuterių pardavimų apimties. Netgi naujosios „Microsoft“ operacinės sistemos „Windows 7“ išleidimas, jeigu bendrovei pavyktų ją pristatyti rinkai šiais metais, nepadarys didesnio poveikio kompiuterių rinkai, mano IDC analitikai. Pasak jų, išskyrus sąlyginai nedidelį IT naujovių entuziastų sluoksnį, dauguma kompiuterių vartotojų bus linkę laukti ekonomikos pagerėjimo ir tik tada pirkti naują kompiuterį ar keisti OS.

Tuo tarpu įmonės tradiciškai neskuba pereiti prie naujos OS, kol nebus išleistas bent vienas pastebėtų klaidų ištaisymo ir atnaujinimo paketas. Atsižvelgiant į tai, kad „Microsoft“ oficialiai skelbia „Windows 7“ pateiksianti rinkai 2010 m. pradžioje, net ir šio termino paankstinimas verslo kompiuterių rinkoje šiemet neturėtų žymaus poveikio, mano analitikai.

Bendrovės IDC teigimu, po 6 iš eilės stabilaus augimo metų pasaulinės asmeninių kompiuterių pardavimo apimtis 2008 m. paskutinį ketvirtį sumažėjo 0,4 proc. IDC prognozuoja, kad masinei rinkai skirtų nešiojamųjų ir stalinių kompiuterių modelių pardavimo apimtis šiemet ir toliau mažės, tačiau maždaug 2010-ųjų viduryje turėtų išaugti dėl gerėjančios ekonomikos būklės ir pradėsiančio didėti vartojimo.

Didžiausią nerimą kompiuterių gamintojams kelia padėtis verslo kompiuterių rinkoje: daugumos įmonių IT biudžetai yra įšaldyti ir nesitikima, kad įmonės artimiausiu metu norės atnaujinti turimų kompiuterių parką, skelbia „PC World“.

Atgal į sąrašą
Į viršų