Naujos IT verslui leis tausoti išteklius ir veikti ekologiškiau

2009 12 30 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt  

Nors šiandien besitęsianti globali ekonominė krizė privertė smarkiai sumažinti išlaidas informacinėms technologijoms, pasauliniu mastu atliktų tyrimų rezultatai leidžia prognozuoti, jog 2010 m. pagrindiniais verslo prioritetais turėtų išlikti verslo procesų valdymo tobulinimas bei bendrų išlaidų mažinimas naudojant modernias IT.

Pastebima, kad IT versle pasitelkiamos ne tik siekiant optimizuoti išlaidas, bet ir kurti bendrą ekologišką aplinką. Naujos technologijos leidžia atsisakyti galingų serverių, senos techninės įrangos naudojimo, ją pakeičiant energijos išteklius taupančiais įrengimais. Taip verslo organizacijos praktikuoja šiandien globaliu mastu propaguojamą gamtą tausojančios veiklos idėją.

„Microsoft“ LAR statusą turinčios tarptautinės IT įmonės „DPA programinė įranga“ direktoriaus Genadijaus Gricuko teigimu, pasaulinės tyrimų kompanijos „Gartner“ pateikiamoje globalių išlaidų IT prognozėje įvardijami 2009 m. verslo prioritetai leidžia kalbėti apie tendenciją, jog įmonės, pasitelkdamos naujas technologines galimybes, siekia veikti ekologiškai. Tad ir IT naudojimas versle globaliai įgyja naują – organizacijų „žalumą“ užtikrinančių priemonių – vaidmenį.

„Verslo procesų valdymas ir organizacijos darbo eigos efektyvumo didinimas visada buvo ir liks verslo organizacijų prioritetais. Čia reiktų atkreipti dėmesį į kitą svarbų dalyką – išlaidų mažinimą pasitelkiant IT. Pasaulinė praktika parodė, kad tokių IT produktų, kaip verslo procesų, informacijos ir dokumentų valdymo sistemos, leidžia ne tik sumažinti išlaidas, bet ir visiškai atisakyti popierinių dokumentų naudojimo, kas įmonei suteikia realią galimybę vykdyti ekologiškai atsakingą veiklą“, – teigia G. Gricukas.

Anot IT bendrovės „DPA programinė įranga“ vadovo, iš kelių modulių sudarytų verslo valdymo sistemų funkcionalumas, kiekvienai verslo organizacijai, nepriklausomai nuo jos dydžio, sudaro visas sąlygas suintensyvinti ekologiškumu pagrįstą veiklą. „Tokių sistemų, kaip „ShareSpace“, naudojimas leidžia ne tik atsisakyti darbo su popieriniais dokumentais, bet ir realiai sumažinti energijos bei kuro sąnaudas. Besinaudojantys šia sistema darbuotojai gali operatyviai reaguoti į klientų pageidavimus iš savo darbo vietos, tad sumažėja keliavimo transportu poreikis, o tuo pačiu ir kuro sąnaudos bei teršalų emisija. Informacijos ir dokumentų laikymo centralizacija užtikrina žymiai greitesnę elektroninę informacijos paiešką, kuri paprastai atima daug laiko ir neleidžia sutaupyti elektros energijos. Galiausiai, įdiegus šią sistemą, konsoliduojami ir visiškai tarpusavyje suderimi turimi IT ištekliai, dėl ko įmanoma atisakyti pasenusios ar tiesiog nebereikalingos technikos, tuo taip pat sutaupant daug elektros energijos“, – vardina „DPA programinė įranga“ vadovas.

Pasaulinės IT tyrimų kompanijos „Gartner“ pateikiamoje 2010 m. prognozėje „Išlaidos informacinėms technologijoms 2010 metais“ nurodoma, jog 2009 m. trimis pagrindiniais verslo prioritetais buvo verslo procesų tobulinimas, bendrų išlaidų mažinimas bei organizacijos darbo eigos efektyvumo didinimas. „Gartner“ tyrimų kompanija prognozuoja, jog šie prioritetai 2010 m. globaliu mastu nesikeis.

Atgal į sąrašą
Į viršų