Naujos e. VMI paslaugos – mokesčių mokėtojų patogumui

2014 07 02 Šaltinis: Elektronika.lt
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI prie FM) informuoja, kad nuo birželio 30 dienos pradėjo veikti naujos Mano VMI paslaugos: „Mokesčių mokėtojų įregistravimas / išregistravimas Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų registre / registrinių duomenų keitimas“.

„Pridėtinės vertės mokesčių mokėtojų registravimo pokyčiai supaprastino teikiamą prašymą, apjungdami ankstesnes buvusias 3 skirtingas prašymų formas. Iki pokyčių juridiniai asmenys pildė FR0388 formą, fiziniai asmenys – FR0389, investicinis fondas – REG809. Įgyvendinus pakeitimus, visos trys skirtingos formos apjungtos į vieną – FR0388“, – teigia VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorės pavaduotoja Virginija Ginevičienė, akcentuodama, kad prašymus įregistruoti ar išregistruoti PVM mokėtojais bus galima pateikti tik per Mano VMI, nes tai padaryti bus paprasčiau – forma bus užpildoma VMI turimais duomenimis, prašymas pildomas vedlio principu, o naudojantis Elektroninio deklaravimo sistema minėtų prašymų nebebus galima pateikti.

Nuo rugsėjo 1-osios naujai steigiami juridiniai asmenys, registruodami veiklą Juridinių asmenų registre, galės iš karto išsakyti poreikį tapti ir PVM mokėtoju. Tai sutaupys ir jų, ir VMI specialistų laiko – iškart po juridinio asmens registravimo mokesčių mokėtojų registre, jis galės būti įregistruojamas ir PVM mokėtoju.

PVM mokėtojų registravimo procesas užtrunka vidutiniškai 3 darbo dienas. Terminas
pradedamas skaičiuoti kitą dieną nuo prašymo pateikimo dienos. Tam, kad asmuo taptų PVM mokėtoju, reikia vykdyti ar ketinti vykdyti PVM apmokestinamąją ekonominę veiklą.

„Pridėtinės vertės mokesčių mokėtoju verta tapti, kai vykdomos eksporto procedūros, arba perkama produkcija su PVM. Asmuo turintis PVM mokėtojo statusą – tai jau įrodymas, kad jis vykdo realią veiklą“, – pasakoja V. Ginevičienė, teigdama, kad per dieną šalyje užregistruojama vidutiniškai po 30 naujų PVM mokėtojų.

Atgal į sąrašą
Į viršų