Naujas straipsnis: programinės įrangos nuoma

2008 07 08

Apie verslo valdymo sistemas

Verslo valdymo sistema — tai dažniausiai internetinė programinė įranga, skirta verslo efektyvumui didinti. Sudarytą iš skirtingų modulių, skirtų konkrečiai verslo sričiai valdyti, sistemą galima rinktis iš standartinio ar papildomus modulius turinčio profesionalaus paketų, kitose įmonėse jie turi skirtingus pavadinimus. Verslo valdymo sistemos skirtos verslo efektyvumui didinti, todėl privalo būti nesudėtingos ir greitai įsisąvinamos. Standartinį paketą dažniausiai sudaro ryšių su klientais valdymo (CRM), darbo organizatoriaus, mokėjimų ir skolų valdymo, ataskaitų, projektų, vartotojo užrašų, moduliai. Profesionalų paketą, be standartinių modulių, sudaro papildomi moduliai.

Problema

Vienas pagrindinių tokių sistemų trūkumų — didelė kaina. Kainos svyruoja nuo 5 — 7 tūkstančių iki 15 — 20 tūkstančių ir daugiau. Mažoms bei vidutinėms įmonėms daryti tokias investicijas nėra paprasta. Todėl siūloma verslo valdymo sistemos nuoma.

Kodėl naudinga naudotis verslo valdymo sistemos nuomos paslauga?
  • Naudojamasi visomis verslo valdymo sistemų teikiamomis naudomis

  • Išvengiama aukštų verslo valdymo sistemos diegimo kaštų
  • Užtikrinamas sistemoje generuojamos informacijos saugumas
  • Naudojamasi visomis tiek programinės įrangos, tiek duomenų saugyklos priežiūros garantijomis
Mažesnėms, vidutinio dydžio ar naujai įsteigtoms įmonėms, siūloma verslo valdymo sistemos nuoma. Ji skirta kompanijoms, disponuojančioms ribotais biudžetais informacinių technologijų diegimui. Šis sprendimas suteiks galimybę didinti darbo efektyvumą su minimaliomis finansinėmis investicijomis. Priklausomai nuo verslo valdymo sistemos komplektacijos, sistemos nuomos kaina svyruoja nuo 300 iki 400 Lt./mėn. be PVM. Sistemos nuomą siūlo ne visos įmonės.

Kaip diegiama tokia sistema?

Sukuriamas virtualus serveris su prieiga per internetą adresu crm.įmonėspavadinimas.lt. Jame talpinama sistema, kurią pagal modifikaciją pasirenka klientas, suteikiama prieiga įmonės darbuotojams. Dėl šios priežasties, nereikia diegti jokių papildomų programų, o prieiga galima per bet kokią internetinę naršyklę. Serverio arba kitaip vadinamas hostingo paslaugas, įmonės gali nuomotis iš savo interneto tiekėjo arba hostingo paslaugomis užsiimančių įmonių. Taip pat įmonės gali turėti savo nuosavą serverį. Dažniausiai vartotojų skaičius įtakos kainai neturi. Įsigijus tokią sistemą, vartotojai gali prie jos prisijungti iš bet kurio pasaulio taško, tereikia kompiuterio ir interneto.

Nuomos trūkumai

Nuomojantis sistemą įmonė negali naudoti savo serverio, nes sistemos licenzija nenuperkama, o tik išnuomojama. Todėl tokiu atveju nuomojamas serveris hostingo bendrovėse, dažniausiai tuose, su kuriais bendradarbiauja sistemos gamintojai.

Taip pat reikia gerai paskaičiuoti savo išlaidas. Jei planuojate sistemą nuomotis tris metus, tai bėgant laikui galite išleisti daugiau nei pirkdami licenziją. Patartina prašyti galimtojo nemokamos bandomosios (DEMO) versijos, ir išbandyti sistemą, prieš įsigyjant. Tai gali nulemti Jūsų apsisprendimą.

Straipsnį parengė Andrius Cimbolaitis, UAB Verticus, Produkto vadybininkas.

Atgal į sąrašą
Į viršų