Naujas “Prototechnikos” įrankis greitai ir sklandžiai pakeičia mokesčių tarifus

2009 09 10 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis:  UAB “Prototechnika”UAB “Prototechnika” sukūrė naują verslo valdymo ir apskaitos sistemos “EuroSkaita” įrankį, kuris įmonėms padeda greitai ir sklandžiai sistemoje pakeisti visus reikiamus PVM mokesčių tarifus. Todėl šį įrankį įsidiegusios įmonės be rūpesčių savo apskaitoje pakeitė nuo rugsėjo 1 d. padidėjusį PVM tarifą.

Pasak Kęstučio Skukausko, verslo valdymo ir apskaitos programas kuriančios “Prototechnikos” direktoriaus plėtrai, dar pirmą kartą vykdant 2009 m. mokesčių pakeitimus, “Prototechnikos” specialistai išbandė įrankį, kuris apskaitos programa “EuroSkaita” besinaudojančioms įmonėms padeda greitai, paprastai ir be papildomų investicijų pakeisti mokesčių tarifus.

“EuroSkaita” vartotojai, pasirašę programų priežiūros sutartis su “Prototechnika”, PVM pakeitimams skirtą įrankį gauna nemokamai. Šis įrankis nurodytus mokesčių pakeitimus į sistemą įdiegia automatiškai. Taip taupomas daugiau kaip 800 “Prototechnikos” klientų laikas, jiems nereikia papildomai mokėti už programavimo darbus”, – sako K.Skukauskas.

“Prototechnikos” sukurtu įrankiu pasinaudojo ir viena didžiausių didmeninės prekybos, tiekimo ir logistikos įmonių Baltijos šalyse UAB “Eugesta”. Bendrovės vyriausioji buhalterė Jelena Stabingienė teigia, kad ne pirmą kartą šiemet keičiami mokesčiai “Eugestos” apskaitos procesų netrikdė taip skaudžiai kaip kitų bendrovių, kurios naudojasi mažiau lanksčiomis programomis.

“Taip yra ir dėl to, kad naudojamės “Prototechnikos” kurta verslo valdymo ir apskaitos sistema “EuroSkaita”. Ši įmonė mums teikia ir aptarnavimo bei priežiūros paslaugas. Lietuvos IT bendrovė sukūrė PVM keitimo ir tikrinimo įrankį, kurį įdiegė “Prototechnikos” konsultantai, o mes tik turėjom sulaukti patvirtinimo, kad mokestis sistemoje yra pakitęs. Štai ir viskas. Jei ne šis įrankis, persitvarkymas truktų ilgiau, o pats procesas vyktų sudėtingiau”, – teigia J.Stabingienė.

“Prototechnika” kuria verslo valdymo ir apskaitos produktus smulkioms, vidutinėms ir didelėms verslo įmonėms. Bendrovės diegiamų “Skaitos” programų šeimą sudaro buhalterinės apskaitos sprendimas smulkioms įmonėms “Lengva Skaita”, verslo valdymo ir optimizavimo sprendimas vidutinėms – “EuroSkaita”, darbo užmokesčio programa “PersonaloSkaita”, darbo su klientais sprendimas “CRM Skaita”, e. parduotuvių sprendimas “WWW Skaita” ir didelės įmonės individualius procesus valdanti programa “Skaita Solution”. “Prototechnikos” klientai be standartinės išteklių valdymo sistemos gali įsigyti mobilaus vadybininko sprendimą ir “Skaitą” papildančią sandėlio valdymo specializuotą programinę įrangą.

“Prototechnika” į “Skaitos” šeimos produktų plėtrą pernai investavo daugiau nei 1,2 mln. Lt. Tobulinamas “NetSkaita–account” apskaitos portalas internete dar šį rudenį turėtų leisti įmonėms ir apskaitos kompanijoms optimizuoti apskaitos procesą ir akivaizdžiai sumažinti išlaidas.

Š. m. I pusmetį “Prototechnikos” apyvarta mažėjo beveik 19%, nes įmonės ir valstybės sektorius neinicijuoja naujų IT projektų ir nebekuria naujų darbo vietų. 2009 m. I pusmetį bendrovės apyvarta sudarė 3,2 mln. Lt, o 2008 m. tuo laikotarpiu – 3,8 mln. Lt. 2008 m. bendrovės apyvarta augo 10% ir sudarė 7,8 mln. Lt, 2007 m. – 7,1 mln. Lt, o 2006 m. – 6,7 mln. Lt.

Atgal į sąrašą
Į viršų