Nauja IT praktikų svetainė – galimybė studentams rasti geriausią vietą

2012 06 01 Šaltinis: Verslo banga

Informacijos šaltinis: Verslo banga

Šiandien pradeda veikti informacinių ir ryšių technologijų praktikos skelbimų svetainė http://www.itpraktika.lt/. Nuo šiol IRT ar artimų mokslų studentai galės lengviau rasti sau tinkamiausias praktikos vietas, o įmonės pritrauks jaunų ir motyvuotų praktikantų. Svetainėje jau gali registruotis ne tik kompanijos, kurios specializuojasi IRT srityje, bet ir turinčios IRT padalinius, taip pat studentai ir aukštosios mokyklos, siekiančios bendradarbiauti.

Augant informacinių technologijų specialistų trūkumui Lietuvoje, ši praktikos skelbimų svetainė taps galimybe glaudesniam ir vaisingesniam bendradarbiavimui. Veiklą pradėjusioje svetainėje studentai gali rinktis iš praktikos vietas siūlančių IT specializacijos arba technologijų padalinius turinčių įmonių sąrašo ir mokytis iš geriausių Lietuvos specialistų kolektyvų bei įmonių vadovų. Šiuo metu jau užsiregistravo virš 240 IT pakraipos studentų, aktyviai dalyvavusių išbandant ir testuojant kuriamą sistemą, pagrindinės Lietuvos aukštosios mokyklos, pradeda registruotis ir verslo įmonės.

“Užsiregistravę svetainėje itpraktika.lt studentai galės paprasčiau susirasti gamybinei praktikai įmonę, kurioje įgis teorinių žinių taikymo praktikoje, komandinio darbo įgūdžių, kuriuos labai vertina darbdaviai, o verslo įmonės – susirasti reikimus praktikantus, išbandyti potencialius darbuotojus, dėstytojai – paprasčiau valdyti gamybinės praktikos eigą, įvertinti, kiek darbo rinkoje yra paklausūs jų ruošiami studentai ir kokių atnaujinimų reiktų mokymo programose. IT praktikų svetainėje užsiregistravę studentai gauna galimybę ne tik suprasti dirbančių įmonių specifiką, išbandyti įvairias informacines sistemas, bet ir išsiaiškinti darbuotojams keliamus reikalavimus, ugdyti pareigingumo ir atsakomybės jausmą, būtinus dirbant kolektyve. Praktikantai ateina dirbti į įmonę turėdami ne vieną naują ir originalią idėją, gebantys kūrybiškai žvelgti į įvairias situacijas – tai yra ypač naudinga naujovių siekiančioms ir norinčioms tobulėti kompanijoms. Be to, visos trys šalys gali paprasčiau tvarkyti gamybinės praktikos formalumus, kontroliuoti jos eigą ir stebėti rezultatus. Registracija šioje internetinėje praktikų svetainėje gali būti sėkmingos karjeros, savišvietos ir verslo plėtros pradžia”, – teigia asociacijos “INFOBALT” valdybos sekretorius ir projektų vadovas Gintaras Krušinskas.

Pasak G. Krušinsko, praktika jaunam žmogui suteikia galimybę baigus studijas ar net anksčiau pradėti dirbti, todėl apie savo profesinę ateitį verta galvoti nuo pat įstojimo į universitetą. Projektą “IT Praktika: studentų praktikos organizavimo modelio sukūrimas ir įdiegimas”, kurio pagrindinė priemonė yra svetainė www.itpraktika.lt, organizuoja asociacija “INFOBALT”. Projektas įgyvendinamas pagal prioriteto “Mokymasis visą gyvenimą” priemonę “Studijų kokybės gerinimas, tarptautiškumo didinimas”, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Apie asociaciją “INFOBALT”:

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Atgal į sąrašą
Į viršų