NASA Kenedžio kosminių skrydžių centro kompiuterius saugo „NOD32“

2009 02 02 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.ltJAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) Kenedžio kosminių skrydžių centro kompiuterius nuo kenkėjiškų programų apsaugo pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET antivirusinė programinė įranga „NOD32“. Kompiuterinį saugumą sustiprinti ir užtikrinti JAV valstybinę agentūrą paskatino ne tik didelis lankytojų, prisijungiančių prie Kenedžio kosmoso centro kompiuterių tinklo, srautas, bet ir administratorių, turinčių itin aukšto lygio prieigą tinkle, kontrolės poreikis.

„Iš pradžių NASA aprūpinome sprendimu, užtikrinančiu neautorizuotų prisijungimų, bylų trynimo valdymą, o vėliau galėjome pasiūlyti ir antivirusinę programą bei vietinio tinklo apsaugos programą. Savo klientams parenkame tik „geriausios rūšies“ programas. Džiaugiamės, kad šis projektas padėjo užmegzti glaudžius santykius su NASA“, – sakė tarptautinės tinklo ir turinio saugumo bei pokalbių tarnybos paslaugas teikiančios bendrovės „Coolcat“ generalinis direktorius Sethas Oxhandleris.

Jo teigimu, NASA Kenedžio kosmoso skrydžių centras susidūrė su dviem iššūkiais: centre naudojama labai daug kompiuterių, o jų saugumui užtikrinti reikia itin patikimos ir aukšto lygio programinės įrangos. Pateikę funkcionaliausią ir suderinamą su įvairiomis platformomis sprendimą „Coolcat“ specialistai laimėjo NASA paslaugų teikimo konkursą.

„Džiaugiamės, kad mūsų atstovaujami saugumo sprendimai tinka tokiai organizacijai, kurios mokslinių tyrimų eiga ir atradimai iš esmės priklauso nuo sklandaus informacinių technologijų veikimo. ESET saugumo programos ne tik siūlo visapusę kompiuterių apsaugą, bet ir naudoja ypač mažai kompiuterinių sistemų resursų“, – sakė Darius Černeckis, kompanijos ESET saugumo sprendimus Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimų vadovas.

NASA įdiegta saugos sistema užtikrina galimybę ne tik tikrinti kompiuterio administratorių veiklą, bet ir serveryje valdyti šimtus įvykių sekų vos iš vieno centro arba tai daryti prisijungus prie jo iš kitų kompiuterių. Be to, technologijos „Active Directory“ pagrindu galima sukonfigūruoti tam tikrus informacijos saugumo, kompiuterinių tinklų resursų ir prieigos valdymo nustatymus.

Atgal į sąrašą
Į viršų