Mokant už automobilio stovėjimą piniginės traukti nereikės

2014 06 18 Šaltinis: Elektronika.lt
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Mokėjimų platformą „Paysera“ (Mokėjimai.lt) administruojanti elektroninių pinigų įstaiga „EVP International“ ir bendrovė „SOFTRA“ ketina įdiegti naują atsiskaitymo už automobilių stovėjimą būdą. Jį įgyvendinus mokėjimo priemone taps ne grynieji ar kortelė, bet automobilio valstybinis numeris.

„Šis sprendimas stovėjimo aikštelių valdytojams leis išvengti papildomų pinigų surinkimo, administravimo ir įrangos aptarnavimo kaštų, o vairuotojams tai bus labai patogi inovacija, nes susimokėti už paslaugą bus galima net neišlipant iš automobilio“, – sako „EVP International“ produktų skyriaus vadovas Justas Noreika.

„EVP International“ ir „SOFTRA“ pasirašė ketinimų protokolą ir netrukus ketina pradėti darbus. Sistemų integracija bus baigta iki liepos pradžios.

Daugelyje mokamų automobilių stovėjimo aikštelių yra moderni numerių nuskaitymo sistema, tačiau mokėjimai vis dar vykdomi įprastais būdais – grynaisiais, kreditinėmis kortelėmis arba SMS žinute. Tačiau esamos infrastruktūros pakanka pasauliui pristatyti unikalią naujovę stovėjimo aikštelių rinkoje.

Įvažiavus automobiliui, iš jo savininko „Paysera“ sąskaitos kas valandą bus rezervuojama suma pagal numatytą aikštelės tarifą. Išvažiavimo metu visa rezervuota suma būtų nuskaityta iš sąskaitos.

Be kita ko, automobilio vairuotojas apsaugomas nuo „užmaršumo“, kai privažiavęs prie užtvaro supranta, kad viršijo nemokamą laiką (apie tai informuoja švieslentė), ir tenka važiuoti atgal prie kasos. Įdiegus atsiskaitymą automobilio numeriu nesudaromi kamščiai iš paskos važiuojantiems automobiliams. Tai yra ypač aktualu didelio intensyvumo aikštelėse, kuriose per mėnesį būna 50 000 ir daugiau užtvaro pakėlimų.

„Automobilių aikštelėse įrengiame pažangiausiomis technologijomis pagrįstas parkavimo valdymo sistemas. Todėl norime, kad ir atsiskaitymo būdai būtų pažangūs, naudingi ir vairuotojams, ir aikštelių operatoriams“, – sako UAB „SOFTRA“ valdybos narys Romas Petrauskas.

Šis mokėjimo būdas yra efektyvus, nes „SOFTRA“ įdiegtų ANPR sistemų automobilių valstybinių numerių atpažinimo efektyvumas siekia net 99,7 proc. Aikštelių operatoriams jis pigesnis nei grynieji pinigai, nes nereikia brangaus jų inkasavimo, ir SMS žinutės, nes leidžia išvengti didelių mobiliųjų operatorių mokesčių. Be to, sumažėja mokėjimo aparatų techninio aptarnavimo, operatorius išvengia įplaukų praradimo sugedus mokėjimo aparatui.

Savo ruožtu „Paysera“ naudotojai daugelyje fizinių vietų gali mokėti ir kitokiais būdais, tokiais kaip QR ir brūkšniniai kodai, NFC technologija. Be kita ko, „Paysera“ leidžia pervesti pinigus žinant tik gavėjo telefono numerį arba el. pašto adresą.

„Paysera“ sąskaita yra visiškai nemokama, ją galima atsidaryti internetu. Per ją galima atsiskaityti internetu, pigiau nei bankuose pervesti pinigus, nemokamai atsiskaityti su VMI, „SoDra“ ir šimtais komunalinių paslaugų teikėjų.

„Paysera“ sistema turi ir savo mobiliąją piniginę „Paysera“, kuri pretenduoja į pasaulinius mobiliųjų technologijų apdovanojimus.

Atgal į sąrašą
Į viršų