„Mėnuo su IT“ atskleidė naujus IT talentus

2014 10 02
Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Bendrovė „Tieto Lietuva” pranešė trečią kartą iš eilės surengusi metinę IT talentų programą „Mėnuo su IT“, sukvietusią informacinių technologijų studentus ir programavimo entuziastus įgyti naudingų žinių ir patirties. Programos organizatoriai ir lektoriai pastebi, kad šiuolaikiniai IT specialistai laužo nusistovėjusius įvaizdžio stereotipus.

„Tą pastebėjau ne tik aš, bet ir kituose IT specialistams skirtuose seminaruose dalyvavę mano kolegos – IT profilio žmonės yra energingi, pozityvūs, aktyvūs, entuziastingi ir žingeidūs. Anksčiau šios specialybės darbuotojus būdavo įprasta apibūdinti kaip tylius ir užsidariusius, tačiau praktika rodo, kad situacija keičiasi ir tokių klišių taikyti jau nebegalima“, – teigia programą remiančios bendrovės „TMD Partners“ konsultantė A. Baranauskaitė.

Dalyvauti programoje „Mėnuo su IT“ šiemet atrinkti 10 jaunųjų IT talentų. 8 jaunieji programuotojai ir 2 kokybės užtikrinimo specialistai intensyvios programos metu kūrė JAVA ir .NET technologijomis paremtus sprendimus socialiniam portalui, kuriame galima sekti savo ir draugų sportinius pasiekimus. Programos dalyviai naudojo „Agile“ principus, gilino savo IT žinias ir lavino bendrąsias kompetencijas, mokėsi pristatyti save ir savo idėjas, atskleisti stipriąsias puses, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi.

„Mūsų didžiausi lūkesčiai – kad dalyviai pajaustų, kas yra komandinis darbas ir kaip atrodo programinės įrangos kūrėjo diena. Studijuojant šie dalykai suvokiami dar gana siaurai. Siekiant sėkmės nepakanka tik intensyviai dirbti ir kaupti žinias. Svarbu būti atviram naujovėms ir sugebėti praplėsti požiūrį ir išnaudoti galimybes“, – sako programos sumanytojas, „Tieto Lietuva“ Konsultavimo paslaugų skyriaus vadovas Dainius Linga.

„Mėnuo su IT“ rengėjus taip pat džiugina, kad programą renkasi IT olimpiadų dalyviai, pažangiausi studentai. „Maloniai nustebino programoje dalyvavęs ką tik mokyklą baigęs abiturientas, kuris neapsiribojo mokykloje suteikiamomis IT žiniomis, pats domėjosi papildomai ir šiuo metu yra sukaupęs tiek žinių, kiek magistrantūros studentas. IT stovykloje dalyvavo ir keli profilį keičiantys – antrą aukštąjį įgyti siekiantys studentai. Manau, kad sėkmė lydi tuos, kurie iš tiesų nori ir yra atsidavę savo veiklai 110 procentų“, – pastebi personalo vadovė Kristina Maciulevičiūtė.

Viena programos dalyvių, teisę baigusi Simona Risovaitė pasakoja, kad gilintis į IT sritį ją paskatino noras daryti gyvenime tai, ko trokšta iš tiesų. „Norint pradėti sėkmingą kelią IT sferoje reikia išnaudoti kiekvieną šansą, todėl pasakiau sau, kad reikia eiti mokytis pas geriausius ir su geriausiais“, – teigiamai programą įvertino mergina.

Dalyviams seminarą surengė ir konsultacinė įmonė „Kitokie projektai“. Paprastai įmonių vadovams mokymus organizuojančios bendrovės konsultantas Ernestas Lapinskas jauniesiems IT entuziastams pasakojo apie darbą ir lyderystę komandoje.

Šiemet pirmą kartą analogiška tobulėjimo programa buvo surengta ir „Tieto“ įmonėje Estijoje, kur sulaukė pasisekimo ir puikių dalyvių atsiliepimų. Programos pabaigoje geriausiems dalyviams suteikta galimybė prisijungti prie „Tieto“ komandos, skelbia bendrovės atstovai.

Plačiau skaitykite: Balsas.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų