“Megalogika” padeda nevyriausybiniam sektoriui spręsti IT plėtros problemas

2009 06 04 Šaltinis: UAB "Megalogika"

Informacijos šaltinis: UAB “Megalogika”

2008 metų lapkritį UAB “Megalogika” Vilniuje įkūrė techninės plėtros skyrių, kurio tikslas – teikti IT pagalbą ir interneto sprendimus nevyriausybinio sektoriaus organizacijoms. Tai, kol kas unikalus atvejis Lietuvoje, kai įmonės padalinys orientuojasi išskirtinai į darbą su nevyriausybinėmis organizacijomis, nekomercinių projektų autoriais ir teikią visą IT paslaugų spektrą: nuo kompiuterių taisymo iki interneto svetainių kūrimo. Orientuojamasi į žemas paslaugų kainas, “best practices” taikymą, IT pritaikymą kasdieninių užduočių įgyvendinime, internetinių mokėjimo sistemų pritaikymą paramos gavimui.

UAB “Megalogika” siekia išskirti ir spręsti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria trečiojo sektoriaus organizacijos: nepakankama IT ūkio priežiūra, lėšų trūkumas, neturėjimas, su kuo pasikonsultuoti IT klausimais. Dauguma nevyriausybinių organizacijų vykdo socialinę veiklą, sprendžia opias visuomenės problemas, o kompiuteris tampa kasdieniu jų darbo įrankiu, informacijos sklaidos ir bendradarbiavimo priemone. Organizacijoms ypač aktualu gebėti naudotis specialiais sklaidos kanalais, kad jų informacija pasiektų “interneto kartą”.

Todėl, esant galimybei, siūloma naudotis nemokamomis alternatyvomis komercinei programinei įrangai, išnaudoti antros kartos interneto (Web 2.0) technologijas, sumažinti informacinėms technologijoms skiriamas išlaidas, padedama ieškoti rėmėjų, galinčių atnaujinti IT įrangą.

Skyriaus vadovė Miriam Sääse teigia, kad paslaugų išskirtinumą lemia komunikacija bei asmeninė skyriaus darbuotojų patirtis. “Visi plėtros skyriaus darbuotojai – esami ar buvę savanoriai, įvairių socialinių projektų dalyviai, pažįstantys nevyriausybinių organizacijų veiklą iš vidaus, mokantys apie technologijas kalbėti “žmonių kalba”. Turint ilgametę darbo patirtį IT srityje, nuolat kyla minčių ir pasiūlymų, kaip galima išnaudoti kompiuterio ir interneto galimybes pačioms įvairiausioms problemoms spręsti. Tokiu būdu prisidedame prie žmonių ir organizacijų, kurių vykdoma veikla svarbi ne tik tiesioginiams adresatams, bet bent iš dalies ir visai plačiajai visuomenei.”

Įmonė jau bendradarbiauja ir teikia paslaugas tokioms organizacijoms kaip VšĮ “Jaunimo psichologinės paramos centras”, VO “Gelbėkit vaikus”, VšĮ “Sveiko vaiko institutas” ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis. UAB “Megalogika” taip pat yra asociacijos “Atviras kodas Lietuvai”, skatinančios nekomercinės programinės įrangos naudojimą Lietuvoje, narė ir planuoja artimiausioje ateityje kartu su kitais asociacijos nariais įgyvendinti skaitmeninės atskirties mažinimo projektus.

Apie UAB “Megalogika”

UAB “Megalogika” – informacijos ir telekomunikacijos inovacijų bendrovė, veikianti Vilniuje nuo 1998 metų. Teikiamos duomenų bazių integracijos, specifinių sprendimų internetui ir mobiliesiems telefonams, programinės įrangos testavimo, techninio palaikymo paslaugos. Siekdama būti socialiai atsakinga, bendrovė nuo 2008 m. lapkričio turi skyrių, bendradarbiaujantį su nevyriausybinėmis organizacijomis, šalia savo pagrindinės veiklos vykdo nekomercinius projektus.

UAB “Megalogika”

Saulius Masonas

Goštauto 11-301, Vilnius LT-01108

Tel.: +370 5 2313768

Mob. tel.: +370 655 51595

pletra@megalogika.lt

http://pletra.megalogika.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų