Lituanistikos centrams – naujausia programinė įranga

2009 05 23 Šaltinis: UAB "Tilde informacinės technologijos"

Informacijos šaltinis: UAB “Tilde informacinės technologijos”Bendrovė “Tilde IT” kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija pradeda pagalbos akciją užsienio universitetuose įsikūrusiems lituanistikos centrams. Naujosios programinės įrangos “Tildės Biuras 2009” paketai išsiųsti į Čikagos Ilinojaus, Budapešto, Prahos Karolio ir Maskvos M. Lomonosovo lietuvių kalbos mokymo centrus.

“Puoselėti ir skatinti mūsų kalbos ir kultūros sklaidą globalizacijos amžiuje ypač svarbu. Tikiu, kad “Tildės biuras 2009″ bus net tik puiki pagalbinė darbo priemonė lietuvių kalbos besimokantiems užsieniečiams, bet ir paskata giliau pažintį mūsų šalį ir čia apsilankyti”, – sakė ministras Vygaudas Ušackas sveikindamas šią iniciatyvą.

“Šiais metais mūsų pristatytą naująją programinės įrangos “Tildės Biuras 2009″ versiją išbandę įvairių sričių švietimo specialistai pastebėjo, jog ši priemonė yra itin naudinga lietuvių kalbos besimokantiems žmonėms. Todėl norime, kad mūsų programine įranga galėtų naudotis tie, kam ji itin reikalinga – lietuvių kalbos besimokantys užsienio studentai”, – teigė “Tilde IT” direktorius Vaclovas Pranskūnas.

Programinės įrangos “Tildės Biuras 2009” paketai jau įteikti Rygos ir Helsinkio universitetų lituanistikos centrams. Atsiimdama elektronines priemones šių centrų atstovė Laimutė Balode pažymėjo, jog jiems itin svarbu jausti nuolatinį dėmesį iš Lietuvos bei pasidžiaugė vertingomis dovanomis. “Puikiai žinome šią programinę įrangą, todėl dėkojame bendrovei “Tilde IT” ir užsienio reikalų ministerijai už galimybę naudotis naujausiomis priemonėmis”, – sakė Laimutė Balode.

Planuojama, kad ši pagalbos akcija lituanistikos centrams bus tęstinė ir ateityje programinė įranga “Tildės Biuras 2009” bus suteikta visiems užsienio universitetuose esantiems lituanistikos centrams.

Balandžio mėnesį bendrovė “Tilde IT” suteikė paramą Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globojamoms kaimo mokykloms, kurių moksleiviai jau irgi gali naudotis naująja “Tildės Biuro 2009” programine įranga.

Kovo mėnesį bendrovės “Tilde IT” pristatytoje naujoje programinės įrangos “Tildės Biuras 2009” versijoje vartotojams pateikiama visiškai atnaujinta žodyno vartotojo sąsaja, nauji kalbų ir terminų žodynai, atnaujinti rašybos ir gramatikos tikrintuvai, automatizuotas vertimų įrankis “Vertimo Vedlys”, atnaujinti dokumentų ruošiniai ir kitos priemonės. Daugiau informacijos apie “Tildės Biuro 2009” programinę įrangą galima rasti adresu http://www.tilde.lt/.

Kontaktinis asmuo:

Andrius Šuminas

SKC projektų vadovas

Mob. tel. 8 648 22844

El. paštas andrius@skc.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų