Lietuvos verslui dar nepakanka nacionalinės savivokos

2009 03 23 Šaltinis: SAP AG

Informacijos šaltinis: SAP AGLietuvišką vartotojo sąsają verslo programinei įrangai SAP ERP parengusi bendrovė „Tilde IT“ pastebi, kad šalies verslui žinių apie sulietuvintą programinę įrangą pakanka, tačiau nacionalinės savivokos tikrai dar trūksta. „Tilde IT“ spėja, kad sulietuvinta yra ne daugiau 30 proc. šalyje naudojamos programinės įrangos.

„Būtent šalies verslui ir yra reikalinga lietuviškos bei sulietuvintos programos, – teigia „Tilde IT“ Lokalizacijos ir vertimų skyriaus vadovė Renata Špukienė. – Tai skatintų tikrai didesnį pasitikėjimą savo gimtąja šalimi. Šalies įmonėms aktualiau būtų lietuviškai kalbantis pilietis, o ir pats programinės įrangos naudotojas jaustųsi daug jaukiau ir labiau pasitikėtu verslu, kuris kreipiasi į jį gimtąja kalba.“

Pasak skyriaus vadovės, programinės įrangos sulietuvinimas nėra tik jos kūrėjo prestižo reikalas. „Pirmiausia tai – patogumas naudotojui (šiuo atveju nekalbame apie profesionalius tam tikros įrangos naudotojus), – sako R.Špukienė. – Neretai didelės apimties programinė įranga pati savaime yra sudėtinga naudoti, o jeigu vartotojas nėra puikus užsienio kalbų žinovas, tuomet kyla nepatogumų, nesusipratimų ir, žinoma, nepasitenkinimas. Nelokalizuota programinė įranga tampa nefunkcionali, nes būtent kalbos barjeras užkerta kelią galimybei atrasti kuo daugiau papildomų funkcijų.“

Sulietuvinta programinė įranga plečia lietuvių kalbos funkcines galimybes ir terminologinę aprėptį, lavina vartotojus ir ugdo lietuvišką savimonę, o tai, „Tilde IT“ teigimu, yra itin svarbu.

Sudėtingiausias sulietuvinimo projektas

R.Špukienė sako, kad SAP ERP modulio vartotojo sąsajos sulietuvinimas buvo išties sudėtingiausias įmonės projektas ir dėl jo apimties, ir dėl vertimo programos, ir dėl projekte naudojamos terminijos. „Kėlėme sau tikslą sukurti kuo labiau suprantamus ir atitinkančius turinį lietuviškus terminus, stengdamiesi išvengti „anglicizmų“ bei profesinio žargono“.

SAP ERP ir jo pagrindu sukurtas „SAP Business All-in-One Baseline“ sprendimas sulietuvinti dėl paprastos priežasties – kad smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, kurioms ir skirta ši programa, galėtų kuo geriau suvokti ir patogiau valdyti savo verslo procesus, – sako Viktoras Dzindzeleta, SAP pardavimų plėtros skyriaus vadovas. – Pastebime, kad populiariausių pasaulio verslo kalbų barjerai Lietuvoje yra menki, tačiau lietuviška verslo programinės įrangos versija be visų kitų privalumų reiškia įmonei ir aukštesnę nacionalinę savimonę. Išmaniai įmonei ir šitai gali tapti konkurenciniu pranašumu šalies rinkoje“.

 „SAP Business All-in-One“ bazinio sprendimo pristatymas vyks kovo 26 d. viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“, Lietuvos verslo atstovai maloniai kviečiami apsilankyti. Iš anksto registruotis galima adresu www.sap.com/lithuania/launch.

Bendrovė „Tilde IT“ šį mėnesį pradėjo platinti ir naują programinės įrangos „Tildės Biuras 2009“ versiją. Jame praplėstos ir atnaujintos visos ankstesnėje versijoje buvusios funkcijos, „Tildės Biuro“ žodynų rinkinys papildytas naujais žodynais. Nuo šiol galima naudotis ne tik anglų, vokiečių, rusų, bet ir prancūzų bei latvių kalbų bei naujais Europos Sąjungos, technikos ir kitais terminų žodynais. Taip pat daugiau nei 120 000 terminų duomenų baze iš www.eurotermbank.com . „Tildės Biuro 2009“ rašybos tikrintuvas tikrina tokių sričių kaip ES, teisė, verslas ir kt. naujadarus, o gramatikos tikrintuvas aptinka dažniausiai pasitaikančias lietuvių kalbos gramatikos klaidas.

Apie SAP

SAP – pasaulyje pirmaujanti programinės įrangos verslui teikėja*. Šiandien per 76 000 klientų daugiau nei iš 120 šalių naudoja SAP® programinę įrangą – nuo individualių programinių sprendimų smulkiam ir vidutiniam verslui iki programinės įrangos kompleksų tarptautinėms organizacijoms. SAP programinė įranga, sukurta atviros inovacijoms ir verslo pokyčiams „SAP NetWeaver®” technologijų platformos pagrindu, leidžia bet kokio dydžio verslo įmonėms visame pasaulyje pagerinti ryšius su klientais, bendradarbiavimą su partneriais, užtikrinti efektyvesnę tiekimo grandžių ir verslo operacijų sąveiką. SAP sprendimų pakete – ir unikalūs sprendimai daugiau nei 25 pramonės šakoms, tarp jų – modernių technologijų sektoriui, mažmeninei prekybai, finansinių paslaugų įmonėms, sveikatos apsaugai, viešajam sektoriui. SAP (ir dukterinių bendrovių) akcijomis prekiaujama keliose biržose, tarp kurių – Frankfurto akcijų biržoje ir Niujorko akcijų biržoje NYSE (simbolis – *SAP*). (Daugiau informacijos – http://www.sap.com/).

*Programinę įrangą verslui SAP apibrėžia kaip verslo resursų planavimo ir pan. programas, tokias kaip tiekimo grandžių planavimo, ryšių su klientais, produktų gyvavimo ciklų, santykių su tiekėjais valdymo.

# # #

Bet kurios šiame dokumente esančios formuluotės, kurios nėra istoriniai faktai, yra tikėtini pareiškimai, apibrėžti 1995 m. JAV Privataus Saugumo Bylos Reformos Akte. Tokio žodžiai, kaip „numatyti“, „tikėti“, „įvertinti“, „tikėtis“, „prognozuoti“, „ketinti“, „galėti“, „planuoti“, „projektuoti“, „nuspėti“ ir pan., susiję su SAP, yra priskirtini šiems tikėtiniems pareiškimams. SAP neprisiima atsakomybės atnaujinti ar peržiūrėti tikėtinus pareiškimus. Tikėtini pareiškimai susiję su įvairiomis rizikomis ir neaiškumais, dėl kurių tikrieji rezultatai gali skirtis nuo tikėtinų. Faktoriai, galintys turėti įtakos SAP ateities finansiniams rezultatams, kartu su JAV Vertybinių Popierių ir Biržos Komisija (SEC) plačiau aptariami SAP dokumentacijoje, kurioje – ir naujausia SAP metinė ataskaita, su SEC užpildyta pagal formą 20-F. Skaitytojai perspėjami pernelyg nepasitikėti šiais tikėtinais pareiškimais, atspindinčiais tik jų publikavimo datos situaciją.

Autorinės teisės © 2009 SAP AG. Visos teisės rezervuotos.

SAP, R/3, mySAP, mySAP.com, xApps, xApp, SAP NetWeaver ir kiti SAP produktai bei paslaugos, minimos šiame dokumente, taip pat su jomis susiję logotipai yra SAP AG prekės ženklai arba registruotieji prekės ženklai Vokietijoje ir keliose kitose pasaulio valsybėse. Visi kiti paminėti produktų ar paslaugų pavadinimai yra atitinkamų kompanijų prekės ženklai. Šiame dokumente pateikti duomenys skirti tik informavimui. Nacionalinės produktų specifikacijos gali skirtis.

Atgal į sąrašą
Į viršų