Lietuvos IT įmonės prisistatys Baltarusijos rinkai

2011 04 27 Šaltinis: Asociacija Infobalt

Informacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”

Šiandien, balandžio 26 d., Minske prasidedančioje tarptautinėje parodoje TIBO 2011 Lietuvos IT sektorių pristatys asociacija “INFOBALT” ir septyniolika jos narių. Lietuvos delegacija, dalyvaudama pirmą kartą, turi didžiausią stendą bei organizuoja specialią konferenciją. Parodos metu planuojama daugiau kaip 200 verslo susitikimų. Kartu su įmonių atstovais TIBO 2011 dalyvaus Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

 Balandžio 26 – 29 d. vyksiančioje parodoje TIBO 2011Lietuvos įmonės išsamiai pristatys pažangius sprendimus, siūlomas paslaugas ir bendradarbiavimo galimybes. Konferencijos metu bus pristatoma Lietuvos patirtis diegiant efektyvius IT sprendimus privačiame ir valstybiniame sektoriuose, bus diskutuojama apie galimą sinergiją derinant abiejų šalių verslo bei politikos interesus.

“Dar iki prasidedant parodai jautėme didelį susidomėjimą šia verslo skatinimo misija ir Lietuvoje, ir Baltarusijoje. Kaip partneriai dalyvausime atidarant parodą, mūsų stendą lankys ministerijų atstovai. Taip pat esame pakviesti susitikti su Baltarusijoje 2014 m. vyksiančio pasaulio ledo ritulio čempionato organizaciniu komitetu, aukštųjų technologijų parku, planuojami susitikimai ministerijose ir verslo susitikimai stende. Stende demonstruosime ne tik Lietuvos IT pasiekimus, bet pasidžiaugsime ir Lietuvoje vyksiančiu krepšinio čempionatu”, – sako asociacijos “INFOBALT” eksporto ir investicijų vadovas Laimonas Kamienas.

Pasak L. Kamieno, Lietuvos pristatomi viešojo sektoriaus, verslo valdimo, optimizavimo, gamybos efektyvumo didinimo, bankinio ir e-verslo organizavimo, logistikos ir net atominės energetikai skirti sprendimai bei produktai yra ypač aktualūs ir patrauklūs kaimynams.

“Šiais metais tęsiame aktyvią veiklą skatinant Lietuvos IT įmonių eksportą, o dalyvavimas TIBO 2011 – galimybė plačiau prisistatyti kaimyninei rinkai. Baltarusijoje prasidedantys bei planuojami procesai leidžia nuspėti, kad Lietuvos IT įmonių sprendimai ir pasiūlymai gali būti labai perspektyvūs. Be to, Lietuva gali dalintis sukaupta patirtimi tobulinant viešojo ir privaraus sektoriaus procesus”, – sako asociacijos “INFOBALT” vykdomasis direktorius Edmundas Žvirblis.

Dalyvavimas TIBO 2011 – viena iš asociacijos “INFOBALT” vykdomos Lietuvos IT eksporto skatinimo programos dalių. Šiais metais asociacija taip pat planuoja vykdyti verslo misijas į Azerbaidžaną, Turkmėnistaną, Meksiką ir kitas šalis. 2010 m. Lietuvos IRT sektoriaus paslaugų eksportas sudarė apie 400 mln. litų.

Parodoje dalyvauja šios asociacijos “INFOBALT” narės: UAB LEXNET, UAB Metasite Business Solutions, UAB HNIT-BALTIC, UAB INTA, UAB IRTC, UAB Baltijos informacines sistemos, UAB Algoritmų sistemos, UAB Sekasoft, UAB Blue Bridge, UAB PRALO, UAB Forbis, UAB EVP International, UAB ERP, UAB BOD group, UAB BAIP, UAB CID Baltic, UAB Baltic Orbis.

TIBO 2011 yra didžiausia tarptautinė IRT ir bankinių technologijų paroda Baltarusijoje, organizuojama nuo 1994 m. Kasmet parodą aplanko apie 30 tūkst. lankytojų. Pernai dalyvavo 200 įmonių iš 12 valstybių.

Apie asociaciją “INFOBALT”:

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Atgal į sąrašą
Į viršų