Lietuvos inžinerinė įmonė atrado sėkmės receptą Japonijos rinkoje

2014 06 16 Šaltinis: Elektronika.lt
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Smulkių ir vidutinių įmonių sektoriui priklausanti Lietuvos inžinerinė įmonė „Aedilis“ skverbiasi į Japonijos rinką. Įmonės sukurtą „CloudIndustries.eu“ sistemą diegs Japonijos bendrovė, dirbanti saulės jėgainių rinkoje.

Lietuvių inžinieriai sukūrė inovatyvią stebėjimo sistemą, skirtą energijos efektyvumo didinimui ir patogesniam jos valdymui bei stebėjimui. Šią „CloudIndustries.eu“ sistemą įvertinusi viena Japonijos įmonė pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį dėl „Aedilio“ produktų atstovavimo tekančios saulės šalyje.

„Aedilio“ direktorius Raimundas Slavinskas teigia, kad šią sistemą jo vadovaujama įmonė pradėjo kurti prieš du metus.

„Pradžioje produktas buvo orientuotas į saulės jėgainių energijos stebėjimą, tačiau bekuriant sistemą, ji pradėjo vystytis į universalią platformą, galinčią užtikrinti įvairių energetikos sistemų patogų stebėjimą ir valdymą. „CloudIndustries.eu“ privalumas yra tai, kad yra patogus valdyti bei nereikalauja didelių pradinių investicijų galutiniam klientui“, – teigė R. Slavinskas.

Įmonės vadovas taip pat užsiminė, kad šios sistemos universalumas leidžia pritaikyti sprendimą kiekvienam konkrečiam atvejui, todėl Lietuvos bendrovė orientuojasi į įmones, kuriančias sprendimus energetikos sektoriui ir neturinčias resursų kurti savo stebėjimo sistemas.

„Pagrindinis produkto funkcionalumas, kuris sudomino Japonijos įmonę, yra „CloudIndustries.eu“ pritaikomumas kiekvienam klientui. Produktas užtikrina visų pagrindinių elementų stebėjimą. Jėgainės savininkai gali nuolat sekti savo investicijų grąžą ir jėgainės veikimo efektyvumą. Tuo tarpu jėgaines aptarnaujančios įmonės, kurios stebi visus jėgainėse vykstančius procesus, šios platformos dėka gauna operatyvią informaciją, todėl gali sklandžiai šalinti gedimus“, – dėstė inžinerinės įmonės vadovas R. Slavinskas.

Pasak „Aedilio“ pardavimų vadovo atsakingo už įmonės produktų ir paslaugų plėtrą užsienio rinkose Evaldo Paliliūno, pirminis kelionės į Japoniją tikslas buvo ištirti šią rinką ir užmegzti ryšius su potencialiais klientais.

„Japonijos rinka vien neapsiribosime. Šiuo metu vienas iš strateginių planų yra plėsti lietuviško produkto pardavimų geografiją, nes pastebime, kad rinkoje didėja stebėjimo sistemų veikiančių debesų

kompiuterijos pagrindu pasiūla. Artimiausiuose planuose numatyta „CloudIndustries.eu“ sistemą pristatyti ne tik Lietuvos ir Japonijos rinkose, bet ir Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Pietų Korėjos šalių įmonėms“, – sakė E. Paliliūnas.

„CloudIndustries.eu“ nėra vienintelis inovatyvus „Aedilio“ sukurtas produktas. Ši emet šios įmonės inžinierių bei specialistų sukurtas įrenginys „The Vinci“ taip pat buvo pripažintas tarptautinių ekspertų ir pelnė prestižiniuose pramoninių produktų dizaino „iF product design award 2014“ apdovanojimą. Taip pat šis produktas buvo apdovanotas nacionaliniame konkurse „Geras dizainas” šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės.

„Aedilio“ vadovo Raimundo Slavinsko teigimu, idėja kurti inovacijas energetikoje išsivystė natūraliai. Mat jo vadovaujama įmonė jau 10 metų kuria ir diegia sprendimus energetikos objektams, o paskutinius trejus metus šios paslaugos yra sėkmingai eksportuojamos į kitas šalys. Tad šioje srityje sukauptos žinios ir patirtis šiuo metu yra sėkmingai pritaikomos prieš du metus įkurtame įmonės padalinyje, atsakingame už inovacijų kūrimą energetikos rinkai.

Atgal į sąrašą
Į viršų