Lietuvos įmonių dėmesio centre – verslo analitika

2013 11 05 Šaltinis: UAB “Day Q”

Informacijos šaltinis: UAB “Day Q”

Siekdamos išlikti konkurencingomis, organizacijos visame pasaulyje šiemet daugiausiai dėmesio technologijų srityje skiria verslo duomenų analizės sprendimams. Verslo analitika bendrovių IT vadovų prioritetuose yra reikšmingesnė nei mobilieji sprendimai ar debesijos kompiuterija, rodo pasaulinės informacinių technologijų tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Gartner“ duomenys. Lietuvos įmonių specialistai taip pat įvardija verslo analitiką kaip prioritetinę sritį, siekiant didinti šalies verslo konkurencingumą.

„Šiemet pirmą kartą Lietuvoje rengiame nepriklausomą verslo analitikos konferenciją „Business Intelligence Day‘13“, kurioje įmonių atstovai galės susipažinti su naujausiomis analitikos technologijų tendencijomis ir geriausia jų taikymo praktika. Organizuoti šį renginį mus paskatino Lietuvos įmonių IT vadovai, susidomėjimą verslo analitika išreiškę gegužės mėnesį vykusioje metinėje Lietuvos IT vadovų konferencijoje „National CIO Summit 2013“, – sakė konferenciją organizuojančios įmonės „IT Summit“ vadovė Rasa Spūdytė.

Analitiką praktikoje taiko kasdien

„Modernius verslo analitikos sprendimus pradėję diegti prieš 2 metus naudą pajutome iškart. Šiandien reikiamą informaciją galime gauti ne tada, kai paruošiame statines ataskaitas, o bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje – tai leidžia priimti operatyvius ir teisingus sprendimus dinamiškame versle. Naudodami verslo analitikos sprendimus suvaldėme nuostolingas veiklas, išgryninome tikslinius segmentus, pašalinome vertę griaunančius procesus, pagreitinome ir atpiginome pačios informacijos surinkimą ir paruošimą. Dabar realiu laiku žinome kaip sekasi įmonei, todėl galime iš karto reaguoti į bet kokius pasikeitimus ar nukrypimus nuo suplanuoto rezultato“, – pasakoja „Biovela valdymas“ generalinis direktorius Audrius Kantauskas.

Paklaustas apie tai, ko tikisi iš „Business Intelligence Day‘13“ konferencijos, A. Kantauskas atsakė, kad nori sužinoti, kokia kryptimi vystosi verslo analitikos technologijos. „Didelės konkurencijos aplinkoje negalime sustoti vietoje – turime ieškoti vis naujesnių ir efektyvesnių informacijos analizės bei valdymo būdų“, – komentuoja „Biovela valdymas“ generalinis direktorius.

Poreikį moderniai veiklos analizei jaučia ne tik didžiausieji

Naujos kartos analitikos sprendimą „QlikView“ diegiančios bendrovės „Vilkyškių pieninė“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius tikisi efektyvesnių sprendimų, kurie bus paremti konkrečiomis įžvalgomis.

„Valdome didelį produktų portfelį, taip pat turime verslo santykių visame pasaulyje. Dėl šios priežasties pažangių verslo analitikos sprendimų diegimas tiesiog natūraliai tapo būtinu dalyku. Įsitikinome, kad modernios verslo analitikos programos žengė didžiulį kokybinį žingsnį, gali apdoroti įvairiausius duomenis ir suteikia daug galimybių kitaip pažvelgti į vykstančius procesus. Tikimės, kad dabar galėsime daug operatyviau reaguoti į kintančius veiklos procesus. Be to, nauji diegiami sprendimai sudarys sąlygas analizuoti duomenis įvairius poreikius turintiems mūsų ekspertams: ekonominės analizės, pardavimų, rinkodaros, pirkimų bei kitiems specialistams“, – pasakoja G. Bertašius.

„Business Intelligence Day‘13“ pristatys pasaulines tendencijas ir Lietuvos patirtį

Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyksiančioje konferencijoje „Business Intelligence Day‘13“ pasaulines analitikos technologijų kryptis, modernios analitikos naudą ir suteikiamą konkurencinį pranašumą pristatys pasaulinės informacinių technologijų tyrimų bei konsultacijų bendrovės „Gartner“ atstovai. Ar verslo analitika išties yra „artimiausia svarbi tendencija“ („Next Big Thing“) verslui atsakys tarptautinės audito ir verslo konsultacijų kompanijos „Deloitte“ pranešėjas. Kas yra „natūrali analitika“ („Natural Analytics“) ir kokias naujas galimybes ji atveria vartotojams nagrinės pasaulinės verslo analitikos sprendimų tiekėjos „QlikTech“ atstovas.

Konferencijos metu bus analizuojami sėkmingų analitikos technologijų diegimų Lietuvos ir užsienio įmonėse pavyzdžiai, vyks atvira ekspertų diskusija „Svarbiausios prielaidos sėkmingam verslo analitikos diegimui organizacijoje“. Prie renginio prisijungė didelė dalis Lietuvos ir pasaulinių verslo analitikos technologijų tiekėjų, tarp jų „Day Q“, „IBM Lietuva“, „InfoBuild Lithuania“, „Microsoft“, „Oracle“, „SAP“, „S2P“ ir „Soltus“.

Daugiau informacijos apie konferenciją rasite čia: http://www.itsummit.lt/programa

Daugiau informacijos:

Rasa Spūdytė, rasa.spudyte@itsummit.lt

+370 687 73669

Atgal į sąrašą
Į viršų