Lietuvos įmonė sukūrė sistemą Rusijos atominėms elektrinėms

2011 01 17 Šaltinis: UAB "Baltijos informacinės sistemos"

Informacijos šaltinis: UAB “Baltijos informacinės sistemos”

Lietuvos bendrovė “Baltijos informacinės sistemos” sukūrė branduolinio kuro apskaitos ir kontrolės sistemą, kuri šiuo metu jau veikia Kalinino atominėje elektrinėje (AE).

Pavasarį ji bus įdiegta ir Kursko atominėje elektrinėje. Jei sistema sėkmingai veiks šiose elektrinėse, jai gali atsiverti ir visos Rusijos AE rinka.

 “Dauguma Rusijos AE naudoja specifines kompiuterines branduolinio kuro apskaitos sistemas, tačiau jos paremtos senomis technologijomis, jų galimybės ribotos. Šiuo metu eksploatuojant AE yra privaloma turėti sistemą, atitinkančią tarptautinius standartus. Būtent tokią sistemą mes ir sukūrėme”, – aiškina Žilvinas Binisevičius, bendrovės “Baltijos informacinės sistemos” (BIS) technikos direktorius.

Pasak jo, naujoji sistema buvo sukurta remiantis geriausia ES ir Rusijos patirtimi ir tinka tiek RBMK (Kursko AE), tiek VVER (Kalinino AE) tipo reaktoriams. Ją bus galima nesunkiai adaptuoti ir naudoti kitose elektrinėse.

“Jei mūsų sukurta sistema sėkmingai veiks Kursko ir Kalinino AE, ji galės būti naudojama ir kitose jau veikiančiose bei naujai statomose Rusijos AE. Todėl skiriame didelį dėmesį šios sistemos funkcionalumui ir kokybei”, – sako Ž. Binisevičius.

Šiuo metu Kursko ir Kalinino AE vykdomų darbų vertė yra daugiau kaip 2,2 mln. litų.

2000 m. įkurta bendrovė “Baltijos informacinės sistemos” daugiausia dirba Rusijoje, tačiau turi klientų ir JAV bei D. Britanijoje. Vienas iš didžiausių įmonės projektų šiais metais – Armėnijos AE modernizavimas.

Atgal į sąrašą
Į viršų