“Lietuvos geležinkeliuose” įdiegta vaizdo konferencijų sistema padės taupyti

2009 07 08 Šaltinis: UAB "Fima"

Informacijos šaltinis: UAB “Fima”JAV kapitalo didžiąja dalimi valdoma intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė “Fima” kartu su partneriu “Alna Intelligence” “Lietuvos geležinkeliuose” baigė diegti unikalią nuotolinių vaizdo konferencijų sistemą – tai pirma tokio dydžio ir modernumo vaizdo konferencijų įranga Baltijos šalyse. Šios sistemos pagalba vyksiančios vaizdo konferencijos bus itin kokybiškos bei padės “Lietuvos geležinkeliams” taupyti komandiruotėms skiriamą laiką ir pinigus.

JAV kapitalo didžiąja dalimi valdoma intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė “Fima” kartu su partneriu “Alna Intelligence” “Lietuvos geležinkeliuose” baigė diegti unikalią nuotolinių vaizdo konferencijų sistemą – tai pirma tokio dydžio ir modernumo vaizdo konferencijų įranga Baltijos šalyse. Šios sistemos pagalba vyksiančios vaizdo konferencijos bus itin kokybiškos bei padės “Lietuvos geležinkeliams” taupyti komandiruotėms skiriamą laiką ir pinigus.

“Su darbo reikalais susijusios išvykos į kitą miestą ar šalį kainuoja išties nemažai, tačiau po kelis padalinius turinčios įmonės ar valstybinės institucijos komandiruočių dažniausia atsisakyti negali. Tokiu atveju laiką ir pinigus taupyti gali padėti modernios inžinerinės technologijos, tokios kaip ši vaizdo konferencijų sistema”, – sako bendrovės “Fima” Telekomunikacinių sprendimų departamento direktorius Eugenijus Kurtinaitis.

AB “Lietuvos geležinkeliai” Geležinkelių infrastruktūros direkcijos Ryšių skyriaus viršininkas Laisvydas Rudžianskas teigia, kad įdiegus naują, modernią vaizdo pasitarimų ryšio sistemą vietoje iki šiol naudotos moraliai ir fiziškai pasenusios analoginės, bendrovėje bus pagerintas planavimas bei resursų paskirstymas, padidintas bendrovės valdymo efektyvumas, taupomas bendrovės darbuotojų, ypač vadovų darbo laikas. “Be to, tai leis išspręsti technines problemas, susijusias su pasenusių įrenginių remontu ir priežiūra bei skaitmeninių ir analoginių ryšių sistemų suderinamumu”, – sakė Laisvydas Rudžianskas.

Pasak “Fima” Telekomunikacinių sprendimų departamento direktoriaus Eugenijaus Kurtinaičio, vaizdo konferencijų sistema yra įdiegta 25-iuose “Lietuvos geležinkelių” administraciniuose centruose, kurie išsidėstę visoje Lietuvoje – nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Kiekviename administraciniame centre vaizdo konferencijų įranga susideda iš didelės raiškos LCD ekranų, vaizdo perdavimo kamerų bei audio sistemos. Naudojantis šia sistema galima rengti susitikimus, pristatyti pranešimus ar organizuoti seminarus jų dalyviams esant skirtinguose miestuose, o pokalbyje vienu metu gali dalyvauti nuo kelių iki keliasdešimties žmonių.

Įdiegta vaizdo konferencijų sistema išsiskiria ir kitomis techninėmis galimybėmis – šiam projektui panaudotos pažangiausios rinkoje vaizdo kameros, kurios konferencijos dalyviams suteikia realaus bendravimo pojūtį. Be to, vienu metu ekrane galima matyti ir pranešėją, ir jo pristatomą medžiagą. Taip pat vaizdo ryšio sistema yra pilnai sujungta su telefoninio ryšio sistema, todėl vaizdo konferencijos metu galima paskambinti joje nedalyvaujančiam asmeniui ir jį įtraukti į bendrą pokalbį. Vaizdo konferencijų sistemoje nemažai ir automatizuotų sprendimų – pavyzdžiui, vienam iš susirinkimo dalyvių įjungus mikrofoną, į jį automatiškai atsisuka filmavimo kamera.

Apie UAB “Fima”

JAV kapitalo didžiąja dalimi valdoma bendrovė “Fima” yra intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Lietuvoje, teikianti telekomunikacijų, saugos, automatikos, duomenų centrų bei transportui ir energetikai skirtus sprendimus.

Bendrovė intelektualias inžinerines sistemas diegia šalies bei užsienio verslo įmonėms, valstybinėms organizacijoms, nuolat dalyvauja projektuose, kuriuose taikomos technologinės inovacijos, ir tokiu būdu prisideda prie Lietuvos inžinerinės modernizacijos.

“Fima” yra įtraukta į NATO skelbiamuose konkursuose galinčių dalyvauti įmonių sąrašą.

Per 17 veiklos metų “Fima” jau įgyvendino keletą tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų Lietuvoje ir užsienyje. Iš 100 didžiausių Lietuvos kompanijų daugiau kaip pusė yra “Fimos” klientai.

Pagrindinė “Fima” būstinė įsikūrusi Vilniuje, yra įsteigti filialai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei dukterinė įmonė Latvijoje. Techninio aptarnavimo padalinys “Fima Service Center” klientams siūlo elektroninių inžinerinių sistemų priežiūros paslaugas visą parą.

Daugiau informacijos:

Jurgita Bukauskaitė

UAB “Fima” marketingo vadovė

Tel. (8 5) 2363594

Mob. (8 685) 31811

El.paštas: JBukauskaite@fima.lt

http://www.fima.lt/

Atgal į sąrašą
Į viršų