Lietuvos apskaitos kompanijos pereina prie darbo internete

2012 12 20 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis: UAB “Prototechnika”

Vis daugiau Lietuvos apskaitos bendrovių norėtų klientų buhalteriją apskaityti internetu. Tačiau ne visas naujoves jų klientai priima taip sparčiai kaip galėtų – prie tokios išvados priėjo spalį–gruodį vykusiuose renginiuose dalyvavusios Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskaitos kompanijos.

Bendrovės “Prototechnika” organizuotuose susitikimuose 40 apskaitos kompanijų atstovai ieškojo būdų, kaip dirbti našiau ir efektyviau teikti paslaugas verslui. Viena iš galimybių – naudoti buhalterinės ir darbo užmokesčio apskaitos programą internete “NetSkaita”.

Ši programa leidžia sutaupyti įmonės lėšas, nes nebereikia investuoti į apskaitos programinę įrangą, licencijas, jos atnaujinimą, serverius ir apsaugos užtikrinimą. “NetSkaita” tvarkomi duomenys yra talpinami duomenų centre, todėl mokėjimus ir reikiamas ataskaitas bet kuriuo paros metu gali matyti ne tik buhalteriai, bet ir įmonių vadovai. Duomenys gali būti pasiekiami bet kuriuo kompiuteriu, tereikia interneto ryšio ir suteiktos prieigos.

Didžiuosiuose šalies miestuose vykusių susitikimų dalyviai labiausiai domėjosi “NetSkaita” veikimo principais internete, funkcijomis ir kaina. Pasak “Prototechnikos” produkto vadovės Jolitos Romančikienės, apskaitos kompanijoms naudojimasis “NetSkaita” nieko nekainuoja. Prie apskaitos ir finansų valdymo platformos nemokamai prisijungę apskaitininkai gali lengvai pasiekti šia programa besinaudojančių klientų duomenis ir sutrumpinti apskaitai skiriamą darbo laiką.

Turi būti patogi

Susitikimų metu dalyviai stebėjo realias situacijas, kaip su įmonės duomenimis dirba prie vienos duomenų bazės iš skirtingų vietų per internetą prisijungęs verslininkas ir apskaitininkas. Pavyzdžiui, verslininkui programoje nurodžius kam jis perveda pinigus, apskaitininkas juos gali iš karto eksportuoti į banką. Verslininkas ir buhalteris gali stebėti kaip po atlikto pardavimo iš karto keičiasi sandėlio likučiai, analizuoti skolų, įplaukų, pelno ataskaitas ir kt.

Klaipėdos apskaitos bendrovės “Lucus” direktoriaus Viktoro Arkušino teigimu, renkantis apskaitos programą svarbu, kad ji būtų patogi. “Man svarbiausi technologiniai kriterijai, sistemoje naudojamos naujos technologijos. Išties patogu, kad sukūrus prieigą prie duomenų galima prisijungti iš bet kur”, – teigia įmonės apskaitos programą artimiausiu metu ketinantis atnaujinti V. Arkušinas.

Planuoja naudoti

Apskaitos įmonių atstovai tvirtina, kad susitikimuose pateikta informacija buvo naudinga. “Tai privertė susimąstyti apie išteklių, kuriais naudojamės, atnaujinimą, papildymą. Ne tik teoriškai susipažinome su informacija, bet ir svarstome praktiškai panaudoti tai, ką sužinojome. Šiuo metu ieškome būdų, kaip modernizuoti apskaitos sistemą ir sumažinti išlaidas”, – susitikimo naudas vardija Vilniaus bendrovės “Accounting IQ” direktorė Jurgita Kovaliova-Daugėlė.

Buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti Kauno įmonė “Daraja” nusprendė išmėginti “NetSkaitos” sistemą. Pereiti prie naujos apskaitos valdymo sistemos įmonę paskatino nedidelė prieigos kaina klientams ir noras žengti į modernias technologijas. “Šios paslaugos kaina tinka mūsų klientams, tarp kurių yra ir smulkių bei tik ką įsikūrusių įmonių. Kita priežastis – nenorime stovėti vietoje, nes viskas keliasi į internetą”, – teigia bendrovės buhalterė Asta Serutkevičienė.

Produkto “NetSkaita” vadovės J. Romančikienės teigimu, apskaitos bendrovės ima suvokti, kad ateityje visa informacija atsidurs IT specialistų vadinamuose debesyse ir bus pasiekiama internetu, todėl pradeda ieškoti modernesnių apskaitos būdų.

Atgal į sąrašą
Į viršų