Lietuvoje veiklą pradeda didžiausias „Oracle“ distributorius Rytų Europoje

2009 03 05 Šaltinis: UAB "Primer Partner"

Informacijos šaltinis: UAB “Primer Partner”

Šiandien Lietuvoje oficialiai veiklą pradeda didžiausias Rytų Europoje „Oracle“ partneris – IT bendrovė „FORS Europe“. Daugiau nei 300 partnerių tinklą Rusijoje ir NVS šalyse suformavusi FORS kompanija ateina į Baltijos šalių rinką taip pradėdama plėtrą Centrinės Europos kryptimi.

Pirmoji FORS holdingo kompanija įkurta Maskvoje 1991 metais ir per trumpą laiką tapo pagrindiniu šalyje JAV programinės įrangos milžinės „Oracle“ partneriu. Jau 2000 metais FORS pasiekė aukščiausią „Oracle“ partneriams suteikiamą kvalifikacijos lygį. Tuo metu FORS buvo viena pirmųjų tokį sertifikatą gavusių įmone Centrinėje Rytų Europoje, visoje Europoje jų buvo tik 11, pasaulio mastu – tik 20.

„FORS verslo modelis – pridėtinę vertę kuriančio platintojo, kuris užsiima rinkos dalyvių švietimu ir pagalbos partneriams teikimu – pasiteisino Rusijoje ir kitose NVS šalyse, todėl buvo nuspręsta jį plėsti į Europos Sąjungos šalis,“ – sako UAB „FORS Europe“ regiono vadovas Osvaldas Varnas. Pasak jo, pirmuoju etapu kompanija įkūrė padalinį Šveicarijoje, vėliau – Didžiojoje Britanijoje. Šiais metais įsteigtos atstovybes Baltijos šalyse ir taip pradėta plėtra Centrinės Europos kryptimi.

FORS dirba išskirtinai su „Oracle“ technologijomis ir veikia kaip pridėtinę vertę kuriantis platintojas (angl. value added distributor), t.y. kompanija kuria ilgalaikius ryšius su „Oracle“, rūpinasi partnerių bendruomenės vystymu ir palaikymu, dirba su „Oracle Partner Network“ (OPN) programomis. FORS užduotis – padėti partneriams žengti pirmuosius žingsnius „Oracle“ bendruomenėje, kad šis procesas praeitų sklandžiai ir partneris netrukus galėtų naudotis „Oracle“ partnerio statuso teikiama nauda. Esamiems „Oracle“ partneriams „FORS Europe“ padės plėsti siūlomų sprendimų spektrą ir didinti pardavimus.

Naujai įkurtai bendrovei UAB „FORS Europe“ Lietuvoje vadovaus ilgus metus IT srityje dirbantis Osvaldas Varnas, kuris pastaraisiais metais buvo atsakingas už „Microsoft“ tarnybinių stočių ir programavimo priemonių verslą Lietuvoje. „FORS Europe“ pati nesiims diegti „Oracle“ ar kitų technologijų galutiniams vartotojams, nekonkuruos su kitais „Oracle“ partneriais.

Pasak O. Varno, „FORS Europe“ užima išskirtinę vietą „Oracle“ partnerių ekosistemoje. „Iki šiol Lietuvoje nebuvo kompanijos, kuri padėtų partneriams tapti „Oracle“ partnerių tinklo (OPN) nariais, kelti specialistų kvalifikaciją, gauti pagalbą, užtikrinančią maksimalų partnerystės efektyvumą ir plėsti teikiamų sprendimų krepšelį „Oracle“ technologijų ir produktų pagrindu,“ – sako O. Varnas.

Apie „FORS Europe“

Pirmoji FORS holdingo kompanija įkurta Maskvoje 1991 metais. Netrukus įmonė tapo „Oracle“ partnerių tinklo (Oracle Partner Network – OPN) nariu ir įgijo sertifikuoto partnerio (Oracle Certified Partner) statusą. 1993 metais FORS pradėjo kurti bankinių procedūrų automatizavimo sistemą Oracle technologijų pagrindu.

2005 metais persitvarkiusi pagal ISO 9001 reikalavimus įmonė pradėjo veiklos plėtrą Vakarų Europoje, 2007 metais atidarydama biurą Šveicarijoje. Jungtinėje Karalystėje 2008 metų vasario mėnesį įkurtas „FORS Europe Ltd“ padalinys. 2009 metais veiklą pradėjo atstovybės Baltijos šalyse: Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Papildoma informacija:

Osvaldas Varnas, UAB „FORS Europe”, tel. +370 686 90256

Justas Kriukas, ryšių su visuomene agentūra Prime Partner, tel. +370 656 35620

Atgal į sąrašą
Į viršų