Lietuvių sukurta programinė įranga pelnė tarptautinį pripažinimą

2011 10 05 Šaltinis: Elektronika.lt; ImpressPages

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt; ImpressPages

Trijų lietuvių sukurta turinio valdymo sistema „ImpressPages CMS“ pateko į tarptautinio IT produktų konkurso „Open Source Awards 2011“ finalą. Konkurse Lietuvą atstovaujančių jaunų verslininkų sukurtas produktas pretenduoja į perspektyviausio atvirojo kodo projekto vardą. Tarptautinėje rinkoje šis produktas susilaukia vis daugiau dėmesio ir teigiamų įvertinimų, tad lietuviai gali savotiškai pakartoti ar net pranokti estų „Skype“ fenomeno sėkmę.

„Mūsų projekto sėkmę tarptautiniame konkurse, manau, lėmė jo paprastumas – visai nesistengdami nurungti didžiausių rinkos lyderių, mes pasiūlėme naują ir daug patogesnį produktą, skirtą svetainių turinio valdymui“, – teigia „ImpressPages CMS“ komandos narys ir projekto vadovas Audrius Jankauskas.

Jo teigimu, dabar tarptautinio konkurso finalo rezultatai priklauso nuo internetinio balsavimo, kuriame gali dalyvauti kiekvienas, turintis internetą bei elektroninio pašto paskyrą. Balsavimas vyks iki spalio pabaigos.

„ImpressPages CMS“ yra atviro kodo turinio valdymo sistema, veikianti „nutemk ir numesk“ (angl. – drag and drop) principu. Šis įrankis laikomas patogesniu už standartinius, nes interneto svetaines leidžia redaguoti iki 4 kartų greičiau.

„Turinio valdymo sistemą „ImpressPages CMS“ sukūrėme Lietuvoje – nuo 2009 m. pabaigos tik tuo ir užsiėmėme. Šiandien sistemą galima išbandyti nemokamai, prie mūsų bendruomenės kasdien prisijungia per 100 naujų registruotų narių. Jų pagalba atvirojo kodo turinio valdymo sistema jau išversta į 16 kalbų. Šis skaičius rodo, kad mums pavyko sukurti tai, ko rinkai trūko“, – komentavo projekto vadovas.

Nuo pirmų įsikūrimo dienų „ImpressPages CMS“ komanda įrodinėjo savo vertę. Pirmasis pripažinimas buvo sulauktas 2011 m. pradžioje. Lietuviai buvo pakviesti dalyvauti Jungtinėje Karalystėje vykusioje „The Difference Engine“ verslo akseleravimo programoje, kurioje gavo investiciją produkto ir verslo plėtojimui.

„Tokios programos yra veiksmingas pradedančių verslų vystymo būdas. Nors užsienyje tokios programos plačiai paplitusios, Lietuvoje jos kol kas tik kuriasi. Stipriausia iš jų – lietuvių sukurta „StartupHighway“, sugebėjusi pritraukti ne tik geros reputacijos investuotojus, bet ir daugiau nei 70 patyrusių verslininkų iš visos Europos. Jie nemokamai konsultuoja verslą pradedančius kolegas“, – sako A. Jankauskas.

„Open Source Awards“ konkurso tikslas skatinti, padėti, pripažinti ir apvodovanoti Atviro Kodo projektus. Prasidėjęs 2006 metais šis konkursas yra laikomas viena iš labiausiai išvystytų platformų, kuri leidžia atrasti ir pripažinti geriausią Atviro Kodo programinę įrangą. Šiuo apdovanojimu didžiuojasi ir tokie turinio valdymo sistemų milžinai kaip „Wordpress“ ar „Joomla!“. Per visą konkurso gyvavimo laiką jau išdalinta per 100000 JAV dolerių (apie 250000 Lt). Į pirmuosius „Open Source Awards“ apdovanojimus buvo įtrauktos tik turinio valdymo sistemos. Šiais metais konkursas gerokai išsiplėtęs – nominacijos bus teikiamos 6 kategorijose.

Atgal į sąrašą
Į viršų