Lietuvių įmonė kurs išmanią širdies veiklos sutrikimų stebėjimo sistemą

2018 07 05

Šaltinis: Elektronika.lt

Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ bus įgyvendinamas projektas „Išmanios širdies veiklos sutrikimų stebėjimo sistemos sukūrimas ir sertifikavimas“. UAB „Zivė“ – inovatyvius medicinos prietaisus kurianti technologijų kompanija, įgyvendinant projektą iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, investuos 230 tūkst. Eur.

UAB „Zivė“ sieks realizuoti rinkos poreikį neinvaziniam, netrukdančiam judėti, nereguliaraus širdies darbo stebėjimui, kuris būtų skirtas tiek širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupėms, tiek žmonėms, besirūpinantiems savo širdies ir kraujagyslių prevencija.

Įmonės įgyvendinimo projekto metu bus sukurta ir sertifikuota komercinė asmeniniam naudojimui skirta, neinvazinė, širdies veiklos stebėsenos sistema, kuri bus sudaryta iš trijų išmaniųjų įrenginių ir programinės įrangos. Sistema užtikrins pirminių trumpalaikių paroksizmo prieširdžių virpėjimo aritmijos epizodų atpažinimą ambulatorinės širdies veiklos stebėsenos sistemoje; atsitiktinių signalų identifikavimą, mediciniškai reikšmingų rezultatų identifikavimą atsitiktinių signalų sekose ir širdies ritmo variabilumo tendencijų nustatymą.

Kuriami širdies ritmo ir laidumo trumpalaikių sutrikimų ilgalaikės stebėsenos sprendimai neribos žmonių judrumo ir gyvenimo įpročių, o širdies ritmo registratorių techninės charakteristikos, užtikrins tikslią širdies ritmo ilgalaikę stebėseną; programinių algoritmų atliekamą duomenų analizę realiuoju laiku, pasyvaus stebėjimo komponento integravimą, išlaikant aukštą širdies ritmo sutrikimo identifikavimo tikslumą.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, širdies ir kraujagyslių ligos kasmet sukelia 17,5 milijonų mirčių, tai sudaro 31 % visų mirties priežasčių. Ligų prevencijos priemonės kartu su asmeniniu širdies veiklos stebėjimu namuose, tampa vis svarbesnėmis, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūrą. Širdies stebėjimo prietaisų rinkoje jau yra, pavyzdžiui Holterio jutiklis, tačiau jie yra brangūs ir nepatogūs naudojimui namų sąlygomis bei daugiau skirti profesionaliai medicininei diagnostikai, bet ne širdies ligų prevencijai.

Projekto bendra išlaidų suma – 361 tūkst. Eur, projektas įgyvendinamas su partneriu UAB „Astra Minerva“.

Atgal į sąrašą
Į viršų