LESTO ir Registrų centras pradėjo klientams naudingos informacijos mainus

2014 09 12
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Elektros skirstymo bendrovė LESTO ir Registrų centras pasirašė bendradarbiavimo sutartis

dėl informacijos apsikeitimo. Susitarimai numato, jog LESTO teiks Registrų centrui informaciją apie elektros skirstomąjį tinklą, o Registrų centras operatyviai bendrovei praneš apie nekilnojamojo turto savininkų pasikeitimus.

„IT sistemose kaupiamų duomenų mainai kuria sinergiją ir sudaro galimybes abiems pusėms lengviau siekti bendrų tikslų. Su Registrų centru dirbsime išvien, siekdami didinti savo klientams sukuriamą vertę. Mums šis susitarimas padės operatyviau reaguoti į nekilnojamojo turto savininkų pasikeitimus ir taip užtikrinti dar kokybiškesnes paslaugas savo klientams“, – sako Sergejus Ignatjevas, LESTO Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius.

Anot Rimanto Ramanausko, Registrų centro direktoriaus pirmojo pavaduotojo, toks abiejų įmonių bendradarbiavimas aktualiausias nekilnojamojo turto vystytojams bei asmenims, planuojantiems statybas neapgyvendintose teritorijose.

„Ir vieniems, ir kitiems aktualu operatyviai gauti informaciją apie galimybę prijungti konkretų žemės sklypą, kuriame planuojamos statybos, prie elektros paskirstymo tinklo. Mūsų įmonių bendradarbiavimas užtikrina kaip tik tokias sąlygas“, – teigia R. Ramanauskas.

LESTO Registrų centrui teiks nuolat atnaujinamą informaciją apie eksploatuojamą elektros skirstymo infrastruktūrą. Ši informacija jau skelbiama Registrų centro tinklalapyje www.regia.lt. Nuo šiol žemėlapyje galima sužinoti, kokiu atstumu nuo įsigyto ar planuojamo įsigyti sklypo yra LESTO elektros linijos ar transformatoriai. Tai leis gyventojams priimti geresnius bei greitesnius sprendimus dėl turto pasirinkimo ar valdymo. Ši informacija aktuali ir nekilnojamojo turto plėtotojams. Anksčiau ši informacija būdavo pateikiama tik per LESTO klientų aptarnavimo centrą ar savivaldybę.

Kitos sutarties pagrindu LESTO operatyviai gaus informaciją apie įvykusius nekilnojamojo turto savininkų pasikeitimus.

„Anksčiau LESTO susidurdavo su problema, kai naujasis nekilnojamojo turto savininkas ne visada inicijuodavo elektros energijos pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymą su LESTO, o LESTO apie šiuos pasikeitimus nesužinodavo. Nuo šiol LESTO ne tik operatyviai sužinos apie šiuos pokyčius, bet ir inicijuos sutarties sudarymą su naujuoju savininku“, – sako S. Ignatjevas.

Bendras elektros skirstomųjų tinklų ilgis Lietuvoje sudaro daugiau nei 124 tūkst. kilometrų – jo pakaktų tris kartus apjuosti Žemės rutulį. 24 proc. jų sudaro elektros kabelių linijos. LESTO ūkį taip pat sudaro 930 vnt. 110/35 kV transformatorių pastočių ir skirstomųjų punktų ir 35 913 vnt. transformatorinių.

Atgal į sąrašą
Į viršų