KTU bendradarbiaus su rizikos kapitalo fondu „Nextury Ventures“

2015 12 11 Šaltinis: Elektronika.lt

KTU „Santakos“ slėnyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) ir rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“. Tai – dar vienas žingsnis, kuris padės studentams ir mokslo bendruomenei atrasti naujus sąlyčio taškus su verslu ir įgyvendinti turimas idėjas.
Sutartį KTU rektorius Petras Baršauskas ir „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas pasirašė gruodžio 10 d., pasibaigus pirmajam verslo renginių ciklo renginiui „Nelauk rytojaus. Kurk verslą šiandien“. Studentams ir visiems, besidomintiems mokslu, verslo renginių „maratonas“ tęsis iki kitų metų gegužės.
KTU bendradarbiaus su rizikos kapitalo fondu „Nextury Ventures“
„Norint judėti į priekį, turime išlaikyti idėjų „konvejerį“. Malonu, kad ne tik užsienio universitetai tampa partneriais, bet ir verslo sektorius. Bendradarbiaudami su verslu galime tikėtis, kad dar daugiau idėjų taps realiais produktais, realiais verslais“, – kalbėjo P. Baršauskas.
„Didelėje kompanijoje važiuoji tarsi su „Formulės 1“ automobiliu: žinai trasą, o šalia važiuoja kiti rinkos dalyviai. Tuo tarpu startuoliai jaučiasi lyg Dakaro ralyje – esi vienas dykumoje ir žinai tik tikslą, kurį kažkaip turi pasiekti, todėl labai svarbu palaikyti jaunimo idėjas ir padėti joms augti“, – įsitikinęs M. Glodas.
Jis taip pat pabrėžė, kad nereikia bijoti klysti ir žiūrėti į verslą kaip į prekę. Startuolio tikslas nebūtinai turi būti susijęs su pelno generavimu. Reiktų stengtis sukurti vertę ne tik sau, bet ir visuomenei.
KTU „Startup Space“ vadovo Donato Smailio teigimu, kiekvienas jaunas žmogus, dar nebaigęs mokslų, tačiau turintis idėją ir norintis ją realizuoti, gali tai padaryti. Štai KTU „Santakos“ slėnyje veikia pirmasis akademiniu pagrindu sukurtas verslo inkubatorius KTU „Startup Space“, kuriame sėkmingai plėtojamos studentų idėjos, kuriami prototipai ir steigiamos įmonės. Nuo šio startuolių inkubatoriaus veiklos pradžios 2012 metais, savo idėjas sėkmingai plėtoja jau 44 pradedančios įmonės. Šiuo metu tarp sėkmingų startuolių yra žaidimų, išmaniųjų technologijų, įvairių programų, muzikos instrumentų ir net baldų kūrėjai.
„Į mus kreipiasi daugybė studentų, kurie tiki savo idėjomis ir nori jas realizuoti. Pagrindinis mūsų tikslas – suprasti jų poreikius, padėti suformuoti komandą, surasti teisingus atsakymus sėkmingam verslo startui. Jaučiamės atsakingi už kiekvieną verslo startuolį. Stengiamės prie jų sėkmės prisidėti visapusiškai: nuo įmonės steigimo iki investicijų paieškų, konsultacijų ir darbo patalpų infrastruktūros“, – kalbėjo KTU „Startup Space“ vadovas Donatas Smailys.
Renginyje „Nelauk rytojaus. Kurk verslą šiandien“ pranešimą skaitęs Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys pabrėžė, kad vien tik geros idėjos šiandien nebeužtenka – labai svarbus finansavimas, galimybė idėją plėtoti didesniu mastu, tolimesnis jos įgyvendinimo kelias, rinkos ir tikslinė auditorija.
„Nelauk rytojaus – kurk verslą šiandien“ – tai mintis, turinti paskatinti jaunus žmones nebijoti ir siekti užsibrėžtų tikslų“, – sakė S. Kairys.
Pasak jo, kiekvienas prototipas pirmiausia gimsta popieriuje ir tam nereikia didelių finansų – užtenka užsidegimo. Pagrindinės problemos atsiranda vėliau, kai „popierinę“ idėją bandoma paversti realiu produktu. Vicemero nuomone, finansavimo šaltinių yra išties daug, tik reikia mokėti jais pasinaudoti.
Nuo 2011 metų Kauno miesto savivaldybėje veikia smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programa, kuri padeda jauniems verslams augti. Kitais metais startuoliams bus skirta 50 000 eurų suma.

Atgal į sąrašą
Į viršų