Korporatyvinis „Kaspersky Lab“ sprendimas pripažintas geriausiu

2012 12 05 Šaltinis: Elektronika.lt; UAB "Atviros informacinės sistemos"

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt; UAB “Atviros informacinės sistemos”„Kaspersky Lab“ korporatyvinių vartotojų apsaugos sprendimas „Kaspersky Endpoint Security 8 Windows“ pelnė užtikrintą pergalę nepriklausomos laboratorijos „AV-Test“ 2012 m. rugsėjį–spalį atliktuose bandymuose.

Kompleksiniame bandyme, vertinančiame apsaugą nuo aktualių grėsmių (Protection), gebėjimą išvalyti užkrėstą sistemą (Repair) ir produkto taikymo patogumą (Usability), dalyvavo 8 lyderiaujančių pasaulio gamintojų korporatyviniai produktai.

Per pirmąją bandymų grupę kiekvienas apsaugos sprendimas buvo diegiamas į švarų „Windows 7 Ultimate“ operacinės sistemos valdomą kompiuterį, kuriame įdiegtas „Service Pack 1“. Vėliau antivirusinės laboratorijos ekspertai imituodavo kompiuterio ataką: atversdavo įtartinų priedų, apsilankydavo užkrėstuose tinklalapiuose arba kopijuodavo kenkėjiškus failus iš išorinio renginio. Dalyviai turėjo aptikti ir blokuoti visas grėsmes.

Antroji bandymų grupė buvo atlikta su užkrėsta operacine sistema, kurioje buvo 40 įvairių kenkėjiškų objektų. Kiekvienas bandymo dalyvis turėjo pašalinti visus aktyvius kenkėjiškos programinės įrangos komponentus ir likviduoti sistemos užkrėtimo pėdsakus.

Paskutinėje bandymų grupėje buvo tiriamas apsaugos sprendimo poveikis sistemos našumui. Į tą pačią grupę „AV-Test“ ekspertai įtraukė apsaugos sprendimo netikrų suveikimų patikrinimą, kai diegiamos teisėtos programos.

Remiantis visų bandymų rezultatais, „Kaspersky Endpoint Security“ surinko 16,5 balo iš 18 galimų ir pelnė pirmąją vietą tarp korporatyvinių darbinių stočių apsaugos sprendimų. Programa aptiko visas paplitusias grėsmes, surinktas „AV-Test“ ekspertų. Rugsėjo mėn. bandymo metu apsaugai nuo naujų sudėtingų grėsmių produktas aptiko ir panaikino 92 proc. kenkėjiškų objektų, o spalį pagerino savo rezultatą atrėmęs visas sistemos atakas. Įdiegtas į užkrėstą kompiuterį „Kaspersky Lab“ korporatyvinis sprendimas aptiko visas kenkėjiškas programas, panaikino didžiąją pavojingų objektų dalį ir gavo maksimalų balą už antrąją bandymų grupę.

Be to, „Kaspersky Endpoint Security“ be reikalo nesuveikė tikrinant „Windows“ failus ir „MS Office“ priedus, kuriuos parsisiųsdavo ir paleisdavo „AV-Test“ ekspertai. Skenuodamas sistemą produktas patikrino daugiau nei 650 tūkst. populiarių programų iš įvairių tinklalapių ir padarė tik vieną klaidą, kurią ekspertai įvertino kaip nekritiškiausią.

Taigi „Kaspersky Lab“ korporatyvinis sprendimas buvo sėkmingai sertifikuotas laboratorijos „AV-Test“ ir pelnė pirmąją vietą bendroje apskaitoje, gerokai aplenkęs kitus bandymo dalyvius.

„Korporatyvinių sprendimų bandymų metu „AV-Test“ ekspertai atsižvelgė ne tik į apsaugines produkto galimybes, bet ir kitus ne mažiau svarbius aspektus, tarkim, tokius kaip gebėjimas išvalyti užkrėstą sistemą. Kiekvienas „AV-Test“ bandymas mums labai svarbus, ir mes džiaugiamės, kad mūsų korporatyvinis sprendimas visada pasiekia puikių rezultatų, kad ir kokias sudėtingas užduotis keltų nepriklausomi ekspertai“, – rezultatus komentuoja Olegas Išanovas, „Kaspersky Lab“ Antivirusinių tyrimų laboratorijos vadovas.

Atgal į sąrašą
Į viršų