Konkurencija paslaugų rinkoje skatina ieškoti patogesnių atsiskaitymo būdų

2012 07 27 Šaltinis: Viena sąskaita

Informacijos šaltinis: Viena sąskaita

Per metus daugiau kaip du kartus išaugęs “Vienos sąskaitos” naudotojų skaičius skatina komunalines, ryšio ir kitas paslaugas teikiančias bendroves bei bendrijas prisijungti prie periodinės mokėjimo sistemos. “Vienos sąskaitos” vadovų teigimu, dažnai paslaugų teikėjai kreipiasi norėdami bendradarbiauti ir taip sudaryti galimybę savo klientams už paslaugas atsiskaityti paprasčiau. Šiuo metu prie mokėjimo sistemos jau prisijungė daugiau kaip 200 įvairias paslaugas teikiančių šalies bendrovių, tarp jų yra net 130 namų bendrijų.

UAB “Viena sąskaita” apyvarta per metus išaugo daugiau kaip 30 %. Pirmąjį šių metų pusmetį bendrovės apyvarta sudarė 696 tūkst. Lt, kai pernai tuo pat metu buvo 532 tūkst. Lt.

Bendrovės generalinio direktoriaus Dariaus Kriuko teigimu, tokius rezultatus lėmė aktyvūs rinkodaros veiksmai, nuolat tobulinama sistema, abipusiai naudingi santykiai su teikėjais bei dėl to didėjantis vartotojų ratas. Jeigu pernai birželį sistema naudojosi 23 tūkst. namų ūkių, šiemet jų yra daugiau kaip 50 tūkst.

Pašnekovo teigimu, didžiausio susidomėjimo įmonė sulaukia iš Vilniuje daugiabučius administruojančių bendrovių, bendrijų bei atliekų tvarkytojų. Taip pat aktyviai prie paslaugos jungiasi Kauno ir Klaipėdos ugdymo įstaigos.

“Didžiausio susidomėjimo sulaukiame iš paslaugų teikėjų, į kuriuos asmeniškai kreipiasi patys vartotojai. Dauguma teikėjų atsižvelgia į šį pageidavimą ir stengiasi, kad jų klientai už paslaugas galėtų atsiskaityti kuo patogiau ir pigiau”, – sako D. Kriukas.

“Vienos sąskaitos” klientai patogiai moka už komunalines, ryšio, draudimo ir kitas paslaugas, vaikų darželius, būrelius ir t. t. Sistema “Viena sąskaita” surenka vienam būstui siunčiamas įvairias sąskaitas į vieną ir pateikia jas elektroninėje arba popierinėje formoje. Gyventojui nereikia daryti kelių pavedimų ir už juos atskirai mokėti. Šios sistemos naudotojams tereikia apmokėti vieną pavedimą. Elektronine sistema patogu naudotis užsienyje gyvenantiems ar dažnai keliaujantiems gyventojams – apie 5 % naudotojų atsiskaito už Lietuvoje esančio būsto paslaugas iš užsienio.

Paslaugos “Viena sąskaita” kaina yra 40 centų už kiekvieną į bendrą sąskaitą įtrauktą paslaugų teikėją. Didžiausia galima šios paslaugos kaina yra 3 litai – jei per sistemą apmokamos 8 ar daugiau sąskaitų, paslauga vis tiek kainuos tik 3 litus. “Viena sąskaita” turi Lietuvos banko išduotą licenciją, kuri patvirtina, kad bendrovė gali rinkti gyventojų įmokas už kitų bendrovių suteiktas paslaugas.

“Artimiausiu metu plėsime paslaugų tiekėjų ratą Vilniaus mieste. Jau greitai vilniečiai galės apmokėti “Vilniaus energijos”, įmonių grupės “Mano būstas” bei kitų tiekėjų periodines sąskaitas. Taip pat, prie “Vienos sąskaitos” sistemos prijungsime pagrindines Šiaulių miesto įmones: “Šiaulių energija” ir “Šiaulių vandenys”. Netrukus padaugės paslaugų tiekėjų sąrašas Trakų, Prienų bei Naujosios Akmenės miestuose. Rudenį planuojame prijungti ir pagrindinius Panevėžio miesto komunalinių paslaugų teikėjus”, – ateities planais dalijasi D. Kriukas.

Atgal į sąrašą
Į viršų