Kiek kainuoja netinkamas IT ūkio valdymas?

2017 01 12 Šaltinis: Alfa.lt

 

IT infrastruktūros valdymo procesų optimizavimas suteikia daugybę privalumų – gali sumažinti veiklos sąnaudas ir padidinti bendrą įmonės kibernetinės apsaugos lygį. Daugumai įmonių svarbu, kokią naudą jos gaus įdiegusios tinkamus įrankius ir politiką, tačiau reta kuri skaičiuoja, kiek joms gali atsieiti netinkamas IT valdymas.

IDC analitikų tyrimas atskleidė, kad prastovų laikas, kylantis dėl kompiuterių tinklų, sistemų ir programų gedimų, vidutinio dydžio įmonėse ir organizacijose paprastai užtrunka apie 11 valandų per metus. Dauguma šių prastovų būna sukeltos kibernetinių atakų, viena neveiklos valanda atsieina per 10 000 JAV dolerių.

Tuo tarpu, „Gartner“ tikina, kad didelėms įmonėms viena IT infrastruktūros sukeltos prastovos valanda gali atsieiti gerokai brangiau – po 300 tūkstančių dolerių. Būtent dėl IT sistemų neveikimo milijoninius nuostolius patyrė tokios įmonės, kaip „Delta Airlines“ ir „Southwest Airlines Co“. Mažesnėms įmonėms tokie veiklos sutrikimai gali baigtis net bankrotu. Pasak Didžiosios Britanijos prekybos rūmų, 93 proc. įmonių, kurios dėl sistemų gedimų neturėjo prieigos prie savo duomenų daugiau nei 10 dienų, per metus tiesiog pasitraukė iš rinkos.

„Net didžiausios ir geriausiai apsaugotos įmonės gali susidurti su faktu, kad nėra tokio dalyko, kaip 100 proc. garantuota apsauga nuo potencialių gedimų ir naujausių kibernetinių atakų technikų. Tačiau tokios lengviau nuspėjamos grėsmės, kaip įrangos gedimai, sistemos užkrėtimas per USB atmintines, sukčiavimas ar net gaisras serverio patalpose, gali būti eliminuotos su tinkama IT valdymo programine įranga“, – teigia „Axence“ sprendimus pristatančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

IDC analitikų teigimu, IT valdymo programinė įranga gali sumažinti brangius kompiuterių tinklų ir sistemų gedimus 65 proc., nes IT administratoriai gali laiku pastebėti infrastruktūros, standžiųjų diskų būseną, net temperatūrą ir drėgmės lygį serverio patalpoje.

Tačiau silpniausia grandis apsaugos sistemose išlieka įmonių darbuotojai. Pasak „Gartner“, 80 proc. prastovų kyla dėl neautorizuotų vartotojų veiksmų. Neatsakingai ir nesaugiai besielgiantys darbuotojai nutekina svarbius įmonių duomenis, užkrečia tinklą virusais ir šnipinėjimo programomis. Tokias rizikas taip pat gali eliminuoti tinkamos IT valdymo programos, leidžiančios apriboti žalingus darbuotojų veiksmus, kaip nelegalių programų diegimas darbo kompiuteryje ar svarbių įmonės dokumentų kopijavimas į nešiojamas laikmenas.

Kita netinkamo IT ūkio valdymo rizika saugumo ekspertai įvardina nelicencijuotos programinės įrangos naudojimą. „Tai aktualu ne tik didelėms, bet ir mažoms įmonėms, kurios naudoja daug įvairios programinės įrangos – nesuvaldžius licencijų kiekio gali tekti mokėti baudą už nelicencijuotos programos naudojimą. Tuo tarpu, IT administratoriai, žinodami, kiek licencijų yra iš tikrųjų naudojama įmonėje, gali optimizuoti programinei įrangai skirtas lėšas“, – komentuoja D. Pelenis.

Atgal į sąrašą
Į viršų