Kaune sukurtas startuolis tapo „Google“ partneriu

2016 02 15 Šaltinis: Elektronika.lt

Kauno mokslo ir technologijų parke (KMTP) įsikūręs startuolis UAB „Sems Technologies“ tapo garsiausios pasaulio „Google“ kompanijos vystomos „Edystone Beacon“ technologijos sertifikuotais gamintojais. Tokių „Google“ sertifikuotų gamintojų pasaulyje iš viso tėra tik dvidešimt dvi įmonės.

Kauno technologijos universiteto (KTU) informatikos inžinerijos doktoranto Pauliaus Lengvenio įkurta bendrovė „Sems Technologies“ užsiima klientų srautų skaičiavimo ir analitikos sprendimais, kurie suteikia prekybininkams galimybę analizuoti pirkėjų elgseną ne tik internete, bet ir prekybos centruose.

2015 m. birželio mėnesį įmonės sukurta ir gaminama žmonių srautų analitikos sistema „SEMSEYE“ nugalėjo daiktų interneto akceleratoriuje „Challenge UP!“, organizuojamame „Intel“, „Cisco“ bei „Deutsche Telekom“ kompanijų. Tai buvo didelis šuolis į pasaulinę rinką.

„Džiugu, kad mūsų produktas yra vis labiau pripažįstamas didžiausių pasaulio kompanijų. Sprendimas yra aktyviai reklamuojamas ir siūlos pasaulinės Intel kompanijos. Šiuo metu turime viziją su „Google Beacon“ technologijomis skaitmenizuoti fizinį žmonių pasaulį, tai yra skaičiuoti ir vertinti esamu momentų žmonių srautus įvairiuose vietose. Ši informacija taps dar lengviau prieinama galutiniams vartotojams – prekybos centrų valdytojams, miestų savivaldybėms, metropolitenams“, – sakė „Sems Technologies“ direktorius Andrius Ojeras.

KTU „Santakos“ slėnyje įsikūrusiame KMTP veikiančios inovatyvios įmonės orientuotos į naujų technologijų ar informacinių sistemų kūrimą. Jos turi atvirą prieigą prie naujausių šalyje mokslinių tyrimų laboratorijų, bendradarbiauja su kompetentingais savo srities mokslininkais. Šios priemonės atveria neribotas produktų kūrimo galimybių ribas.

„Pastebiu tendenciją, kad vis aktyviau mūsų įmonės veržiasi į užsienio rinkas ir ten randa užsakovų. Ypač mėgsta jauni įmonių vadovai Jungtines Amerikos Valstijas, Kalifornijos valstiją, kur dalyvauja parodose, susitikinėja su Silicio slėnyje veikiančiomis įmonėmis ar investuotojais. Tai labai gera tendencija ateičiai“, – džiaugėsi parko direktorius dr. Vygintas Grinis.

Kauno mokslo ir technologijų parko tikslas – skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, suteikti verslui galimybę pasinaudoti KTU „Santakos“ slėnyje sukurtais tyrimų ir vystymo rezultatais ir padidinti verslo investicijų į juos dalį. Šiuo metu Parke yra įsikūrusios daugiau nei aštuoniasdešimt verslo įmonių.

Atgal į sąrašą
Į viršų