Kaip valdyti IT rizikas?

2012 03 27 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

IT profesionalai atkreipia dėmesį, kad neįvertinus saugumo spragų savo įmonėje ar organizacijoje, galima patirti didelių nuostolių – tiek finansinių, tiek moralinių. Kaip užkirsti kelią galimiems informacijos nuotėkiams, kaip sustabdyti laiko švaistymą darbo vietose, efektyviai naudoti turimus resursus ir administruoti kompiuterių tinklą? Ką daryti su nenaudojamais įmonės/organizacijos kompiuteriais?

Statistika skelbia, jog Lietuvoje internetu naudojasi 97 proc. įmonių – vidutiniškai kas trečias šių įmonių darbuotojas. Vertinant interneto įtaką verslui, pabrėžiama jo, kaip darbo įrankio privalumai, tačiau paprastai vengiama kalbėti apie tai, ką veikia ir kiek laiko darbuotojas praleidžia virtualioje erdvėje. Taip pat nutylima, kiek nuostolių įmonės patiria dėl laiko, praleidžiamo „Facebook“, neapgalvotai nutekintos konfidencialios informacijos ar su nelegaliomis programomis atkeliaujančių virusų.

Reali situacija atsiveria prieš akis tuomet, kai įmonės imasi stebėti darbuotojų veiklą internete. Specialiai tam skirta programa „Axence nVision“ leidžia stebėti lankomus interneto puslapius, elektroninio pašto serverį, atliktų operacijų statusą, taip pat pasirūpinti duomenų saugumu, valdyti techninę ir programinę įrangą, teikti techninę pagalbą nuotoliniu būdu.

Tuo tarpu atsisakius kompiuterių – keičiant senus naujais, perduodant juos naudoti su konfidencialia informacija nesusijusiems darbuotojams, netgi dovanojant kitoms organizacijoms rėmimo tikslais – kompiuteryje saugomi duomenys dažnai ištrinami vieninteliu „Delete“ paspaudimu, arba formatuojami. Tačiau informacijos pašalinimas iš kietojo disko nėra toks paprastas procesas, todėl vertingi duomenys – slaptažodžiai, asmeninė informacija, įslaptinti įmonės dokumentai, finansinės apskaitos – iškeliauja kartu su nenaudojamu kompiuteriu. Būtent tokiais atvejais apsaugo programa „Blancco“, neatstatomai išvalanti duomenis nebenaudojamuose, naujam „gyvenimui“ paruoštuose kompiuteriuose.

Kviečiame daugiau sužinoti apie įmonių/organizacijų rizikas ir jų sprendimą nemokamame UAB „NOD Baltic“ organizuojamame seminare „IT rizikų valdymas“

Seminaras vyks balandžio 12 d., „Forum Palace (Konstitucijos pr. 26, Vilnius). Būtina išankstinė registracija.

Seminaro darbotvarkė:

13.00 – 13.30 Registracija

13.30 – 14.45 „Introducing nVision version 6“ I dalis

Rodolfo Solares, „Axence Software“

„Axence Sofware“ siūlo sprendimus įmonių tinklo ir darbo vietų monitoringui, kuris padeda centralizuotai stebėti veiklą, inventorizuoti techninę ir programinę įrangą, spręsti pagalbos užduotis ir saugoti jautrius duomenis. Pranešimo metu Rodolfo Solares papasakos ir gyvai pademonstruos, kaip veikia naujausia „Axence nVision v6“ versija.

14.45 – 15.15 Kavos pertraukėlė

15.15 – 16.00 „Introducing nVision version 6“ II dalis

Rodolfo Solares, „Axence Software“

16.00 – 16.45 „Protecting the Lifeblood of Business – Erase, Report & Audit“

Samuli Hiltunen, „Blancco“

„Blancco“ pristato neatstatomo trynimo sprendimus kompiuteriams, serveriams ir mobiliesiems įrenginiams. Samuli Hiltunen pasiruošęs įrodyti, kad tai, ką ištrina „Blancco“, neatstato niekas.

16.45 – 19.00 Pašnekesiai prie vyno jaukiame restorane „Terrazza“.

Atgal į sąrašą
Į viršų