Kaip atrodo internetas: kasdieninė kas sekundę atnaujinama statistinė informacija

2014 05 27 Šaltinis: Technologijos.lt
Informacijos šaltinis: Technologijos.lt

Bendrovė „Kaspersky Lab“ pranešė internete pateikusi unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus.

Naujoje svetainėje bendrovė surinko statistinę informaciją iš viso pasaulio apie tai, ką žmonės veikia globaliame kompiuterių tinkle, kokiais įrenginiais naudojasi ir su kokiomis grėsmėmis susiduria. Visi šie duomenys atnaujinami kas sekundę realiuoju laiku, tad tinklalapio lankytojai gali stebėti, kaip keičiasi pasaulis, teigia bendrovės atstovai.

Pasak jų, ypatingas dėmesys skiriamas kibernetinėms grėsmėms. Visą parą stebėdami tinkle pasirodančią kenkėjišką programinę įrangą „Kaspersky Lab“ ekspertai visada žino, kokie virusai šiuo momentu aktyviausi, kaip jie kenkia vartotojams ir jų įrenginiams, kokios šalies gyventojai labiausiai gali nukentėti nuo vieno arba kito kompiuterinio viruso. Pavyzdžiui, tinklalapyje pateikiami plačiai paplitusių internetinių grėsmių reitingai, šį mėnesį dažniausiai atakuojamos šalys, taip pat ką tik aptiktos kenkėjiškos programinės įrangos pavyzdžiai.

Tinklalapyje duomenys apie kibernetines grėsmes papildyti statistika apie bendrą pasaulio interneto vartotojų skaičių, tarp jų – pradėjusieji šiemet naudotis globaliuoju tinklu. Be to, naujojo resurso lankytojai gali sužinoti, kiek elektroninių laiškų visame pasaulyje išsiųsta per metus, kiek pranešimų tinklaraščiuose parašyta per dieną, kiek mobiliųjų telefonų parduota ir į kiek tinklalapių įsilaužta. Ir tai toli gražu ne viskas.

„Interneto vartotojų skaičius smarkiai didėja kiekvieną dieną, o kartu – elektroninių įrenginių skaičius ir, deja, kibernetinių grėsmių įvairovė. Šiuo metu vien kenkėjiškų mobiliųjų priedų yra daugiau nei 12 mln., – pasakoja Sergejus Novikovas, „Kaspersky Lab“ tyrimo centro vadovas. – Formuodami aktualų kibernetinio pasaulio vaizdą mes akivaizdžiai rodome, kaip šis pasaulis plečiasi, ir ši plėtra suteikia ne tik nuostabių galimybių, bet ir riziką.“

Pranešama, kad svetainės statistika iš dalies surinkta pasitelkiant debesų

 infrastruktūrą „Kaspersky Security Network“, leidžiančią realiuoju laiku matyti informaciją apie naujas „Kaspersky Lab“ aptinkamas grėsmes, iš dalies gauta iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, statistinių paslaugų realiuoju laiku worldometers.info ir realityclock.com.

Vidinė „Kaspersky Lab“ informacija apie naujas grėsmes apdorojama antivirusų grupės analitikų, dirbančių bendrovės biuruose įvairiose šalyse. Skirtingose laiko juostose esantys ekspertai tokiu būdu užtikrina nuolatinį internetinės erdvės skenavimą, tikrindami naują kenkėjišką programinę įrangą. Aptiktos grėsmės nedelsiant įtraukiamos į antivirusines visų „Kaspersky Lab“ produktų bazes.

Šiek tiek anksčiau „Kaspersky Lab“ išleido interaktyvų kibernetinių grėsmių žemėlapį – paslauga realiuoju laiku atspindinti kibernetinius incidentus visame pasaulyje, sakoma pranešime.

Atgal į sąrašą
Į viršų