JAV teismas sukūrė precedentą kompiuterių saugumo industrijoje

2009 07 08 Šaltinis: UAB "Atviros informacinės sistemos"

Informacijos šaltinis: UAB “Atviros informacinės sistemos”

Kompiuterių saugumo sprendimų kūrėja “Kaspersky Lab.” praneša, kad JAV 9-osios apylinkės apeliacinis teismas priėmė nutartį, kuria atmetė šnipinėjimo programas kuriančios kompanijos “Zango” atstovų kaltinimus ir sukūrė istorinį precedentą, padėsiantį didinti kompiuterių vartotojų saugumą.

Interneto pramogų programas kurianti kompanija “Zango” buvo pateikusi 75 tūkst. JAV dolerių ieškinį “Kaspersky Lab.” antivirusinės programos gamintojams. Kaltinimai buvo pareikšti dėl to, kad “Kaspersky Lab.” priskiria “Zango” reklamines programas prie kenkėjiškų ir jas blokuoja. Teismo išvadoje skelbiama, kad “Kaspersky Lab.” veiksmai, siekiant apsaugoti vartotojus, yra teisėti.

“Zango” yra sukūrusi keletą programų, kurios siūlo vartotojams įvairų turinį – interneto žaidimus, vaizdo įrašus, filmus, muziką ir pan. – ir už tai rodo reklamą. Bėda ta, kad šias programas iš kompiuterio pašalinti labai sudėtinga. Be to, jos renka konfidencialią informaciją apie vartotoją, o tai jau pažeidžia asmens teises” , – aiškino oficialaus “Kaspersky Lab.” programinės įrangos platintojo “Atviros informacinės sistemos” projektų vadovas Andrius Šaveiko.

Pasak jo, teismo procesas virto principine kova – “Zango” norėjo šeimininkauti vartotojų kompiuteriuose ir iš to pelnytis, o antivirusinių programų gamintojai siekė apginti vartotojų teises. “JAV teismo priimtas sprendimas sukūrė precedentą kovojant su vartotojų šnipinėjimu užsiimančiomis programomis. Viena iš tokių “Zango” programų – “HotBar” – buvo sukėlusi problemų ne vienam vartotojui Lietuvoje”, – sakė A. Šaveiko.

“Kaspersky Lab.” tvirtina, jog “Zango” sukurtos programos yra ne reklaminės (angl. adware), bet atitinka visus šnipinėjimo programų (angl. spyware) požymius. Šnipinėjimo programinė įranga dažniausiai patenka į kompiuterius be vartotojo žinios ir sutikimo, slapta stebi vartotojo veiksmus ir gali pavogti jo slaptažodžius ar kitą konfidencialią informaciją. Todėl “Kaspersky Lab.” antivirusinė programa blokavo “Zango” ir teismas pripažino tai kaip siekį apsaugoti vartotojus nuo galimų pavojų.

Teismas išteisino “Kaspersky” pabrėždamas, kad vartotojai, žinantys “Zango” keliamas rizikas ir vis vien siekiantys naudotis šios kompanijos programomis, turi galimybę pakeisti “Kaspersky” antivirusinės programos nustatymus ir naudotis reklamine šnipinėjimo programine įranga.

Apie bendrovę “Atviros informacinės sistemos”

2004-aisiais įkurta UAB “Atviros informacinės sistemos” (AIS) yra oficialus ir vienintelis “Kaspersky Lab.” atstovas Lietuvoje. Be “Kaspersky Lab.”, AIS taip pat yra oficialūs “GDATA” ir “ABBYY” atstovai Lietuvoje. Bendrovė platina produkciją per partnerius, nemokamai teikia konsultacijas vartotojams telefonu ir el. paštu.

AIS produktus platina visi pagrindiniai IT prekių pardavėjai ir verslo partneriai – ICG, “BMS Megapolis”, “Topo Centras”, “Baltnetos komunikacijos”, “Komparsa”, ATEA, “Blue Bridge” ir kitos kompanijos.

Apie “Kaspersky Lab.”

“Kaspersky Lab.” yra pagrindinė apsaugos nuo žalingos programinės įrangos, įsilaužėlių atakų ir elektroninio pašto šiukšlių sistemų kūrėja ir informacinės apsaugos gamintoja. “Kaspersky Lab.” apsaugo klientus nuo IT grėsmių ir leidžia sumažinti informacijos praradimo lygį iki minimumo.

“Kaspersky Lab.” kompanija įkurta 1997 metais kaip tarptautinė informacijos apsaugos programinės įrangos gamintoja. “Kaspersky Lab.” pagrindinis ofisas yra Maskvoje, Rusijoje ir daug regioninių ofisų yra skirtingose šalyse: Prancūzijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Japonijoje. Kinijoje, Rumunijoje, JAV ir t.t. Taip pat “Kaspersky Lab.” turi virš 500 globalių partnerių.

Daugiau informacijos apie “Kaspersky Lab.” gamintoją rasite: http://www.kaspersky.lt/.

Atgal į sąrašą
Į viršų