Jaunimui – aukštųjų technologijų verslo patirtis

2012 03 27 Šaltinis: Asociacija Infobalt

Informacijos šaltinis: Asociacija “INFOBALT”

Šią savaitę Lietuvoje prasideda jaunimo verslumui ir tarptautiškumui skatinti skirtas projektas “MOKAT”. Jo metu planuojama suburti daugiau kaip 50 studentų komandų, kurios realizuos Lietuvos IT ir kitų aukštųjų technologijų verslo įmonių pateiktas verslo idėjas. Šis verslumo skatinimo projektas, kurį organizuoja asociacija “INFOBALT” ir Visorių informacinių technologijų parkas, remiasi Suomijoje sukurtu DEMOLA modeliu.

“MOKAT” studentų komandos realizuos kompanijų pateiktas produkto ar paslaugos idėjas, kurs prototipus ir ruoš verslo planus idėjų įgyvendinimui. Idėjas realizuojantiems studentams įmonės suteiks darbo vietas, skirs patyrusių mentorių bei kitų idėjos realizavimui reikalingų specialistų laiką. Taip pat, rudenį vyksiančiame verslo plano turnyre bus išrinktas geriausias rinkos perspektyvas turintis idėjos realizavimo projektas. Geriausiai pasirodžiusi komanda keliaus į DEMOLA akademiją Suomijoje, kur turės galimybę susipažinti su suomių studentų komandų vystomomis idėjomis, darbo aplinka, dalyvauti diskusijose, pasidalinti savo patirtimi.

“Siekiame padėti Lietuvos aukštosioms mokykloms vystyti inovacijų kultūrą, prisidėti prie būsimųjų specialistų parengimo. Studentams norime suteikti praktinių įgūdžių, įtraukti juos į darbą komandose kuriant naujus produktus kartu su patyrusiais specialistais. Planuojame, kad “MOKAT” padės pasidalinti ir skirtingų šalių aukštųjų technologijų verslo patirtimi – užsienio studentams atvykstant į Lietuvą, o mūsų studentams atliekant praktiką Suomijoje formuosis tarptautinės komandos. Dar viena svarbi galimybė ateičiai – DEMOLA partneriai yra tokios kompanijos kaip Nokia, Intel, ir tikimės, kad jų idėjas realizuojant ateityje galės dalyvauti ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai”, – sako Andrius Plečkaitis, asociacijos “INFOBALT” Inovacijų vadovas.

DEMOLA modelio operatoriumi ir kuriamo tarptautinio tinklo dalimi Lietuvoje tapo Visorių informacinių technologijų parkas, šių metų pradžioje pasirašęs ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su modelio kūrėjais, nevyriausybine organizacija “New Factory International” dėl “DEMOLA/ VILNIUS” įkūrimo.

“Svarbu, kad komandos turėtų erdvę susirinkimams ir kūrybiniam darbui – tam esame numatę dalį naujo parko pastato, kuriame planuojame įsikurti 2012 m. pabaigoje. Taip pat siekiame, kad studentai, dėstytojai ir verslininkai galėtų bendrauti, kurti ir keistis patirtimi, todėl dalis naujo pastato bus skirta IT verslui. Esame pasirašę memorandumą su Vilniaus universitetu dėl VU Matematikos ir informatikos fakulteto perkėlimo į parko teritoriją”, – sako Edgaras Kriukonis, Visorių informacinių technologijų parko projektų vadovas.

Projektas “MOKAT” yra paremtas suomių 2009 m. sukurtu DEMOLA modeliu. Suomijoje tai vadinama DEMOLA akademija, kurioje studentai kartu su kompanijomis vysto produktų ir paslaugų prototipų koncepcijas ir kuria naujus sprendimus realaus gyvenimo problemoms spręsti. DEMOLA principas – sukurti įkvepiančią atmosferą kūrybiniam darbui komandoje ir pasiūlyti naujų mokymosi galimybių tiek studentams iš skirtingų universitetų, tiek įvairių organizacijų atstovams.

Visi norintys prisijungti prie projekto “MOKAT” kviečiami registruotis internetiniame puslapyje www.demola.lt, kuriame taip pat gali susipažinti su pirmosiomis IT ir kitų aukštųjų technologijų įmonių idėjomis. Užsiregistravusieji studentai balandžio mėn. 16, 17 ir 18 d. bus kviečiami į pirmuosius mokymus, po kurių vyks komandų formavimas idėjų realizavimo projektams vykdyti. Projekte dalyvaujančios kompanijos skirs mentorius ir sudarys sąlygas įgauti praktinių žinių, įgyvendinant idėjas kartu su įmonės komanda.

Projektas yra finansuojamas pagal Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) priemonę “Studijų kokybės gerinimas, tarptautiškumo didinimas”, kuri įgyvendinama Europos Socialinio Fondo lėšomis.

Apie asociaciją “INFOBALT”:

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Atgal į sąrašą
Į viršų