Jauni IT talentai įvertino ekspertų pagalbą

2012 11 13 Šaltinis: "Tieto Lietuva", UAB

Informacijos šaltinis: “Tieto Lietuva”, UAB

Net ir talentingiems pradedantiems IT specialistams trūksta praktikoje būtinų gebėjimų ir įgūdžių, o kasdienis darbas IT bendrovėje yra iššūkis. Tuo įsitikino spalį vykusios programos „Mėnuo su IT“ dalyviai – studentai. Tarptautinės IT paslaugų bendrovės „Tieto Lietuva“ organizuojamos tobulėjimo programos metu jiems teko įgyvendinti mokomąjį projektą, semtis patirties iš ekspertų ir įsigilinti į IT srities darbo specifiką.

„Lyginant mano dabartines žinias su tomis, kurias turėjau prieš dalyvaudamas programoje – temokėjau gal 10-20 % to, ką gebu dabar“, – savo patirtimi dalinasi programos dalyvis Marius.

Pasak „Mėnuo su IT“ programos sumanytojo, bendrovės „Tieto Lietuva“ grupės vadovo Dainiaus Lingos, jauni specialistai turi teorinių žinių, tačiau jiems sunku jas pritaikyti, suvokti, kaip vyksta kasdienis darbas, spręsti iškilusias problemas. „Pavyzdžiui, daugelis studentų kaip naują, programoje įgytą, patirtį įvardino komandinį darbą. Universitete net ir gaudami grupines užduotis, paprastai studentai jas atlieka po vieną ir tiesiog apjungia atskiras dalis. Praktikoje tenka iš tiesų dirbti kartu, diskutuoti, susidurti su skirtingomis nuomonėmis, argumentuoti, rasti bendrą ir geriausią sprendimą, – tai iššūkis jauniems specialistams“, – pasakoja D. Linga.

Programos „Mėnuo su IT“ dalyviai dirbdami pagal Agile metodologiją kūrė Java technologijomis paremtą sprendimą. Vadovaujami patyrusių Scrum meistrų jie turėjo galimybę išbandyti Scrum metodikos principus, ribinio programavino (angl. k. Extreme Programing) praktikas. Programos dalyviai panaudojo praktikoje dažniausiai taikomas technologijas, tokias kaip JPA2, Hibernate, Wicket, SOAP; išbandė nuolatinės integracijos (angl. k. Continuous Integration) programavimo principus ir įrankius. Be to, seminaruose apie lyderystę, argumentaciją, idėjų generavimą studentai tobulino bendrąsias kompetencijas. „Tieto Lietuva“ specialistai dalinosi ne tik praktiniais patarimais, bet ir asmeninėmis įžvalgomis apie tai, kas svarbiausia siekiant sėkmingos karjeros IT sektoriuje.

„Labai patiko dirbti „Scrum‘u“ ir nuo šiol dirbsiu tik taip. Patiko ir „Tieto“ darbuotojų bendravimas, jautėsi, jog jie susidomėję tuo, ką mes darome ir kaip mums sekasi, – pasakoja programos dalyvis Justas, –gavau labai daug patirties, susipažinau su daug skirtingų ir įdomių žmonių. Net tada, kai atrodė, kad visai nesiseka, laikas buvo prasmingas. Dabar noriu išmokti dar daugiau – programa įkvėpė smalsumo.“

Programoje dalyvavo aštuoni studentai, atrinkti iš pusšimčio kandidatų. Daugeliui jų pasiūlyta prisijungti prie „Tieto Lietuva“ komandos. Pasak programos organizatorių, ją įgyvendinti planuojama ir kitąmet.

Apie „Tieto Lietuva“„Tieto“ yra pirmaujanti IT paslaugų bendrovė Šiaurės Europoje bei didžiausia IT paslaugų bendrovė Baltijos šalyse (pagal 2011 m. duomenis). Jos biuruose beveik 30 šalių dirba apie 18 tūkst. specialistų, iš jų 160 – grupės įmonėje „Tieto Lietuva“.

Lietuvoje bendrovė dirba telekomunikacijų, finansinių paslaugų, viešajame sektoriuose, įskaitant energetiką ir sveikatos apsaugą, kuria mobiliuosius sprendimus, ryšių su klientais valdymo sistemas, teikia IT sprendimus ir paslaugas „Tieto“ klientams Šiaurės šalyse.

Papildoma informacija:

Monika Varkalytė, UAB „Tieto Lietuva“, monika.varkalyte@tieto.com, +370 616 00536

Atgal į sąrašą
Į viršų