IT vadovų apklausa: lėšų stygius inovacijoms kelia grėsmę verslui

2011 01 13 Šaltinis: UAB "SAP"

Informacijos šaltinis: UAB “SAP” 

Pasiekti geresnių verslo rezultatų įmonėms ateityje bus nelengva, jei jos informacinių technologijų (IT) biudžete nenumatys daugiau lėšų inovacijoms, rodo įmonių IT vadovų apklausos rezultatai.

Verslo programinės įrangos lyderė SAP inicijavo 500 IT vadovų tyrimą aštuoniose Europos ir Azijos šalyse. Daugiau nei trečdalis apklaustų IT vadovų pripažino, kad jų įmonės IT strategija yra orientuota į tai, kad esamos IT sistemos tiesiog gerai veiktų šiuo metu.

Net 60 proc. apklaustų įmonių atstovų patvirtino, kad į kasdieninius poreikius orientuota IT strategija nesudaro sąlygų investuoti į naujų technologinių inovacijų diegimą.

Priežastys, sulaikančios įmones nuo investicijų į inovacijas, yra nežinomybė dėl ūkio atsigavimo (šią priežastį paminėjo 48 proc. apklaustųjų), būtinybė lėšas skirti kasdieninei IT ūkio priežiūrai (39 proc. respondentų). 38 proc. IT vadovų pripažino, kad prioritetas kasdieninėms IT reikmėms, o ne inovacijų diegimui menkina jų bendrovių konkurencingumą.

44 proc. vadovų teigė, kad nepakankami ištekliai investicijoms į inovacijas turi neigiamą poveikį verslui ir tiesiogiai atsiliepia produktyvumo rodikliams. Daugiau nei pusė respondentų pabrėžė, kad jų įmonė gautų didesnę verslo vertę, jei daugiau išleistų inovacijoms. Paklausti, kaip lėšų stygius IT inovacijoms, galėtų paveikti jų bendrovę per artimiausius tris metus, trečdalis respondentų pripažino, kad pajamos augtų lėčiau nei jų verslui reikėtų.

SAP inicijuoto tyrimo metu buvo apklausti 487 įmonių IT vadovai aštuoniose šalyse – Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Katare, Prancūzijoje, Rusijoje, Saudo Arabijoje ir Vokietijoje.

Apie SAP

SAP – pasaulyje pirmaujanti programinės įrangos verslui teikėja. Šiandien klientai daugiau nei iš 120 šalių naudoja SAP® programinę įrangą – nuo individualių programinių sprendimų smulkiam ir vidutiniam verslui iki programinės įrangos kompleksų tarptautinėms organizacijoms. SAP programinė įranga, sukurta atviros inovacijoms ir verslo pokyčiams “SAP NetWeaver®” technologijų platformos pagrindu, leidžia bet kokio dydžio verslo įmonėms visame pasaulyje pagerinti ryšius su klientais, bendradarbiavimą su partneriais, užtikrinti efektyvesnę tiekimo grandžių ir verslo operacijų sąveiką. SAP sprendimų pakete – ir unikalūs sprendimai daugiau nei 25 pramonės šakoms, tarp jų – modernių technologijų sektoriui, mažmeninei prekybai, finansinių paslaugų įmonėms, sveikatos apsaugai, viešajam sektoriui. SAP (ir dukterinių bendrovių) akcijomis prekiaujama keliose biržose, tarp kurių – Frankfurto akcijų biržoje ir Niujorko akcijų biržoje NYSE (simbolis – *SAP*). (Daugiau informacijos – http://www.sap.com/).

Atgal į sąrašą
Į viršų