IT specialistus Lietuvoje rengs ir profesinio mokymo įstaigos

2014 06 26 Šaltinis: Balsas.lt
Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į darbo rinkoje trūkstamų specialistų poreikį, į darbdavių siūlymus, pranešė pertvarkanti profesinio mokymo sistemą: diegiamos naujos paklausios programos, į profesinį mokymą vis labiau įsitraukia darbdaviai. Profesinio mokymo įstaigose jau nuo rugsėjo atsiras naujos programos, skirtos rengti informacinių technologijų specialistus.

Birželį Švietimo ir mokslo ministerijoje pasirašytos trys bendradarbiavimo sutartys su asociacija „Infobalt“ ir dviem jai priklausančiomis įmonėmis – bendrove „GetJar Networks Ltd“ ir rizikos kapitalo fondu „Nextury Ventures“. Jų atstovai tiesiogiai prisidės prie informacinių technologijų specialistų rengimo profesinėse mokyklose.

Abi įmonės ketina tapti Kauno ryšininkų mokyklos dalininkėmis. Ši mokykla nuo liepos vadinsis Kauno informacinių technologijų mokykla ir mokiniams, baigusiems 10 ar 12 klasių, rugsėjį pasiūlys 3 naujas modulines mokymo programas: kompiuterių tinklų derintojo, mobiliosios įrangos taisytojo ir multimedijos paslaugų teikėjo mokymo programą, sakoma ministerijos pranešime.

Kompiuterinių tinklų derintojo mokymo programa skirta įgyti kompetencijų, reikalingų skirtingiems kompiuterių tinklų derintojo veiklos procesams: nesudėtingų sistemų dizaino ir architektūros techninių sąlygų, duomenų modelių derinimui, tinklų inventorizacijos procedūrų priežiūrai ir kt. Ši programa parengta bendradarbiaujant su bendrove „ATEA“ – didžiausia Baltijos šalyse informacinių technologijų sprendimų ir paslaugų teikėja.

Asmuo, įgijęs mobiliosios įrangos taisytojo kvalifikaciją, gebės suremontuoti ir testuoti tokią įrangą. Ši mokymo programa parengta bendradarbiaujant su mobiliųjų telefonų techniniu centru MTTC – didžiausia mobiliųjų telefonų remonto įmone Lietuvoje.

Multimedijos paslaugų teikėjo mokymo programa skirta parengti kvalifikuotą multimedijos paslaugų teikėją, kuris išmanys dvimatę ir trimatę animaciją, kompiuterinę grafiką, vaizdo ir garso produktų kūrimą, žiniatinklio svetainių kūrimą ir kt. Mokymo programa parengta bendradarbiaujant su reklamos agentūra „Piksarta“. Minėtose įmonėse šios profesinės mokymo įstaigos mokiniai atliks ir praktiką.

Ministerijos sutartimi, pasirašyta su asociacija „Infobalt“, taip pat siekiama, kad ateityje daugėtų įmonių, kurios priimtų mokinius praktikai ir jau baigusius įdarbintų, sakoma pranešime.

Plačiau skaitykite Balsas.lt 

Atgal į sąrašą
Į viršų