IT specialistai: įmonių serveriai galėtų dirbti 60 proc. efektyviau

2009 05 11 Šaltinis: UAB "Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos"

Informacijos šaltinis: UAB “Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos”Drastiškai sumažėjus daugelio įmonių ir įstaigų informacinių technologijų (IT) departamentų biudžetams, verslas bei valstybinis sektorius yra priversti ieškoti išeities iš sudėtingos situacijos. Dažnai neužtenka pinigų net susidėvėjusiems serveriams pakeisti, užtikrinti kritinės IT infrastruktūros atstatomumą, tuo labiau – įvairioms inovacijoms diegti. Tiesa, IT specialistų teigimu, dažna organizacija, pasitelkusi išradingus sprendimus, iš savo serverių galėtų “išspausti” iki 60 proc. daugiau naudos.

“Beveik kiekvienos įmonės esama IT infrastruktūra gali būti optimizuota, t.y. perprojektuota panaudojant esamą IT infrastruktūrą ir, pavyzdžiui, virtualizacijos sprendimus taip, kad būtų galima ilgam atitolinti didelių investicijų būtinybę arba jų visai išvengti”, – tikina IT sprendimus kuriančios UAB “Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos” (BAIP) generalinis direktorius Kazimieras Tonkūnas.

Pasak pasaulinės IT konsultacijų bendrovės “GlassHouse” specialistų, pasikeitusi situacija rinkoje lemia tai, kad paklausiausi IT sprendimai yra tie, kurie leidžia klientui nevaržomai pasirinkti tinkamiausias technologijas. Taip pat svarbus maksimalus funkcionalumas, sistemos plėtros galimybės ir iškart pasireiškiantis ekonominis efektas. Tai sunku įgyvendinti naudojantis tik keliomis tuo metu populiariausiomis technologijomis.

Geras pavyzdys – virtualizacijos sprendimai, kurie daugeliui organizacijų atrodo patrauklūs, tačiau neįkandami ar atidėliojami dėl sprendimo kainos. “Jei organizacijos projektuotų virtualizacijos sprendimus laisvai pasirinkdamos esamai IT infrastruktūrai labiausiai tinkančias technologijas (VMware, Sun Solaris, Microsoft Hyper-V, Xen, Open VZ ar kita) ir projektuotų juos taip, kad būtų maksimaliai panaudojami esami ištekliai, tokio sprendimo naudos būtų akivaizdžios: 20-50 proc. mažėtų IT kaštai, būtų atlaisvinami ir maksimaliai išnaudojami esami ištekliai, sutaupomi elektros energijos sunaudojimo, fiziškai užimamos vietos kaštai: tiek naudojant savo patalpas, tiek nuomojant vietą duomenų centre,” – teigia BAIP generalinis direktorius Kazimieras Tonkūnas. – “Ir tai ne viskas, dažnai toks sprendimas ne tik išlaisvina nuo poreikio pirkti naują įrangą, bet ir užtikrina esamų sistemų veiksnumą ir pasiekiamumą, t.y. padidėja sistemos patikimumas”.

“Sumažėję biudžetai nebūtinai yra kliūtis naujų technologijų diegimui,” – pritaria ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto IT vadovas Eimantas Šerpenskas.

“Šiemet investicinis IT biudžetas turėjo būti kelis kartus mažesnis nei buvo planuota iš pradžių, tačiau nesustabdėme SAP informacinės sistemos diegimo. Buvo iškilusi problema, nes SAP diegimo reikalavimai ir geriausios praktikos rekomenduoja testines ir darbines aplinkas diegti atskiruose serveriuose, tad diegiantis 4-is modulius, tam reikėtų ne mažiau kaip 8-ių serverių. Mums reikėjo itin ekonomiško IT infrastruktūros sprendimo, kuris užtikrintų ne tik sistemos funkcionalumą esamu momentu, bet ir būtų lengvai plečiamas ateityje”, – pasakoja E. Šerpenskas.

BAIP viename (HP) serveryje VMware technologijų pagalba sukurė kelis virtualiuosius serverius, apjungė serverį su SAN tipo duomenų saugykla, naudojantis iSCSI protokolu, kuris leidžia klientui naudotis esamu kompiuteriniu tinklu ir nepirkti optinės įrangos. Tokia infrastruktūra maksimaliai išnaudoja esamos sistemos potencialią, o prireikus ar atsiradus galimybei ji būtų lengvai plečiama.

Tarp daugybės kitų organizacijų, virtualizacija mielai naudojasi ir Valstybinis patentų biuras (VPB), kuris virtualiuose serveriuose saugo valstybinės svarbos duomenis. “Mes pasirinkome virtualizacijos sprendimą dėl dviejų labai paprastų priežasčių: visų pirma mes nenorėjome skirti lėšų SUN infrastruktūrai atnaujinti, tačiau serveriai jau buvo pakankamai seni, todėl didėjo rizika, kad vieno iš serverių veikla gali sutrikti”, – sakė VPB IT skyriaus vedėjas Vincas Batulevičius.

“Reikėjo būtinai užtikrinti sistemos pasiekiamumą, kad sutrikus bent vieno iš serverių darbui jo užduotis perimtų jį dubliuojanti kito serverio virtuali dalis.” BAIP specialistai pasiūlė migruoti operacinę sistemą Solaris8 į Solaris10 versiją, kuri turi galimybę virtualizuoti “geležinius” SUN serverius. Tad sistemos tęstinumui ir pasiekiamumui užtikrinti ne tik kiekviename iš fizinių SUN serverių buvo sukurta po du virtualius serverius, tačiau jie FC protokolu sujungti su SAN tipo duomenų baze (IBM).

“Mes buvome nustebinti tokio sprendimo architektūra, nes mes galime saugiai pratęsti esamų serverių tarnavimo laiką ir kurį laiką nepirkti naujos įrangos, o svarbiausia šis sprendimas – apie 50-60 proc. ekonomiškesnis už alternatyvius sprendimus” – sėkmingo projekto patirtimi dalinosi VPB IT skyriaus vedėjas Vincas Batulevičius.

Apie “Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos”UAB “Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos” (BAIP) yra didžiausią patirtį turinti IT infrastruktūros paslaugų bendrovė. Kompanija bendradarbiauja su viena pasaulio IT konsultacijų rinkos lyderių bendrove “Glasshouse”. Įmonė aptarnauja per 150 valstybės ir privataus sektoriaus didelių bendrovių. “Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos” priklauso investicijų į IT rinką įmonių grupei “Positor”. Grupei dar priklauso specializuotos technologijų bendrovės UAB “Informatikos pasaulis” ir UAB “Acena”.

Atgal į sąrašą
Į viršų