IT kūrėja “Prototechnika” persijungia į debesų režimą

2012 02 09 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis: UAB “Prototechnika”Verslo valdymo ir apskaitos sistemas kurianti UAB “Prototechnika” susitelkia į debesų kompiuterijos principu veikiančių programų kūrimą. Sukti įmonės vairą būtent šiuo keliu paskatino besikeičianti situacija IT sektoriuje. Pernai bendrovė aktyviai investavo į keturių verslui skirtų sistemų kūrimą, todėl šiemet planuojama apyvartą auginti apie 15 %. 2011 m. “Prototechnikos” apyvarta sudarė 4,8 mln. Lt, t. y. 12 % mažiau nei 2010 m. (5,5 mln. Lt).

Pasak Kęstučio Skukausko, “Prototechnikos” direktoriaus plėtrai, šiandien pagrindiniai įmonės resursai kreipiami ne į komercinę veiklą, bet į inovatyvių sprendimų kūrimą.

“Pastebime, kad nauji klientai itin atsargiai plečia savo IT sprendimus, todėl 2011 m. mažėjo licencijų pardavimas. Kita vertus, metų pabaigoje stebėjome ir rinkos atsigavimo ženklus – augo gamybos valdymo sprendimų poreikis. “Prototechnika” sudarė penkias dideles sutartis, kuriose numatytus įsipareigojimus įvykdysime 2012 metais. Taip pat vis labiau populiarėja debesų kompiuterijos sprendimai, kai klientai naudojasi virtualiai teikiamomis IT sistemomis ir moka tik už suteiktas paslaugas. Šia kryptimi einame ir mes”, – sako K. Skukauskas.

Ruošia dirvą naujienoms

“Prototechnikos” direktoriaus plėtrai teigimu, šių metų apyvartą augins sėkmingai įgyvendinti gamybos valdymo sprendimų projektai ir nauji produktai, kuriuos planuojama pristatyti šiemet. Vienas jų – Darbų srauto automatizavimo (DSA, angl. workflow software) programinė įranga. Ji naudinga tuo, kad leidžia nekeisti naudojamų programų funkcijų keičiantis procesui, o tiesiog pakoreguoti proceso eigos aprašymą programoje, įtraukiant į jį naujas funkcijas arba panaikinant senas. Ši savybė ypač svarbi greitai besikeičiant rinkos sąlygoms, nes leidžia įmonėms tobulinti savo procesus mažinant jų kaštus.

Kitas šiemet baigiamas kurti prototipas padės spręsti informacijos bei duomenų apsikeitimo problemas tarp atskirų įmonių ar įmonės nutolusių padalinių. Verslo duomenų apsikeitimo sistema (VDAS) priims duomenis ir perduos juos kitam abonentui nustatytu formatu, užtikrinant duomenų saugumą.

Dar vienas šių metų rudenį planuojamas baigti sprendimas – “Rodiklių Skaita”. Tai veiklos rodiklių matavimais pagrįstas verslo valdymo įrankis. Analogiški įrankiai jau gerai žinomi ir naudojami pasaulio informacinių technologijų lyderių programiniuose rinkiniuose. Tačiau tokios sistemos yra sudėtingos ir brangios. “Prototechnikos” specialistai planuoja, kad jų kuriamas įrankio modelis bus skirtas vidutinėms ir netgi mažoms įmonėms, kurios dabar negali pasinaudoti išmaniosiomis verslo valdymo technologijomis.

Naujų produktų kūrimas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos fondų lėšomis.

Apie UAB “Prototechnika”

UAB “Prototechnika” jau 21 metus kuria informacinių technologijų sprendimus ir įrankius verslui, aktyviai vykdo mokslinę ir tiriamąją veiklą, bendrovė turi daugiau kaip 900 verslo klientų Lietuvoje ir užsienyje. Bendrovės diegiamų “Skaitos” programų šeimą sudaro buhalterinės apskaitos sprendimas smulkioms įmonėms “Lengva Skaita”, verslo valdymo ir optimizavimo sprendimas “EuroSkaita”, darbo užmokesčio programa “PersonaloSkaita”, darbo su klientais sprendimas “CRM Skaita”, e. parduotuvių sprendimas “WWW Skaita”, automatizuoti gamybos valdymo sprendimai ir sandėlio valdymo sprendimai, viešojo sektoriaus įstaigoms sukurta apskaitos programa “Biudžetų Skaita”, didelės įmonės individualius procesus valdanti programa “Skaita Solution” ir verslo valdymo sistemose sukauptų duomenų analizės sprendimas “Skaita Intelligence”, debesų kompiuterijos principais veikianti programa “NetSkaita”.

Atgal į sąrašą
Į viršų