IT ekspertai: “Oracle” korporacija tampa stipriausia Java technologijų vystytoja

2009 04 21 Šaltinis: JMSYS

Informacijos šaltinis: JMSYS

Vilnius, 2009 m. balandžio 21 d. – Pirmadienį paskelbta, kad tarptautinė informacinių technologijų korporacija “Oracle” įsigys kompaniją “Sun Microsystems” už 7,4 mlrd. JAV dolerių. Prieš tai žlugo “Sun Microsystems” derybos su informacinių technologijų milžine IBM. Ekspertu nuomone, šis sandoris, kurį ketinama baigti iki vasaros pabaigos, pavers “Oracle” stipriausia Java technologijų rinkos žaidėja.

“Oracle” tampa stipriausia Java technologijų vystytoja, priimdama novatorišką ir talentingą Java vystymo komandą. Panašiai “Oracle” elgėsi, nusipirkdama BEA aplikacijų serverio kūrėjus”, – teigia kompleksines IT paslaugas teikiančios kompanijos JMSYS vadovas Audrius Krikštaponis.

Pasak A.Krikštaponio, galima neabejoti, kad “Oracle” orientuos savo sprendimus “Sun Microsystems” sukurtai platformai ir atvirojo kodo platformai.

“Oracle” nuo šiol galės stipriau konkuruoti su “Microsoft” ne tik duomenų bazių srityje, bet ir kitose IT sektoriuose. Taip pat “Oracle” padidins savo konkurencija su IBM aplikacijų serverių srityje”, – sako A.Krikštaponis.

Be kita ko, “Oracle” įsigyja ne tik Java technologijų pionierių, bet ir priėjimą prie “MySQL” duomenų bazės, kurią “Sun Microsystems” įsigijo pernai už 1 mlrd. JAV dolerių.

“Manau, kad įsigijusi “MySQL” korporacija “Oracle”, pirmaudama mokamų duomenų bazių rinkoje, taps lydere ir nemokamų duomenų bazių rinkoje, tai yra taps tikra visos šios rinkos lydere”, – teigia A.Krikštaponis.

JMSYS generalinio direktoriaus teigimu, naujuoju sandoriu “Oracle” sudarys didžiulę konkurenciją IBM ir “Microsoft”. “Tačiau šis sandoris taip pat patrauks Europos Sąjungos antimonopolinių tarnybų dėmesį, nes konkurencijos duomenų bazių technologijų srityje “Oracle” iš esmės nebeturės”, – sako A.Krikštaponis.

Atgal į sąrašą
Į viršų