IT bendrovės moksleiviams – apie karjerą ir galimybes

2011 08 04 Šaltinis: UAB "Informacinės konsultacijos", asociacija "INFOBALT"

Informacijos šaltinis: UAB “Informacinės konsultacijos”, asociacija “INFOBALT”UAB „Informacinės konsultacijos“ dalyvavo asociacijos  “INFOBALT” organizuotoje socialinėje iniciatyvoje, kurios metu moksleiviai 38-iose Lietuvos mokyklose turėjo galimybę susitikti su IT bendrovių vadovais ir specialistais.

Kartu su daugiau nei 20-čia šalies IT bendrovių UAB „Informacinės konsultacijos“ vadovas dalijosi patirtimi bei žiniomis apie profesines perspektyvas, studijų ir kasdieninio darbo ypatybes. Susitikimai buvo organizuoti ne tik didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, bet ir Birštono, Jonavos, Kaišiadorių, Kuršėnų, Prienų, Raseinių, Rokiškio, Rudaminos, Vilkyškių, Vilniaus rajono, Zarasų mokyklose. Šia socialine iniciatyva siekiama supažindinti Lietuvos moksleivius su IT galimybėmis versle ir gyvenime, skatinti rinktis perspektyvias informacinių technologijų specialybes.

“Antrus metus iš eilės vykstantys susitikimai mokyklose parodė, jog nepaisant puikių gebėjimų naudotis informacinių technologijų produktais, moksleiviai net neįsivaizduoja, kokias galimybes atveria IT profesinė karjera. Siekiame jiems parodyti, kad IT yra ne tik įdomi, kūrybiška, demokratiška veikla, bet ir gerai apmokama, perspektyvi specialybė. Tikime, kad betarpiškas bendravimas tarp srities specialistų ir moksleivių gali geriausiai atskleisti, ką suteikia gyvenime pasirinktas IT profesionalo ar vadovo kelias”, – sako asociacijos “INFOBALT” Inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis.

UAB „Informacinės konsultacijos“ vadovo Romo Venčkausko teigimu, akivaizdu,  kad informacinės technologijos tampa neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi ir ateityje IT profesionalų poreikis tik augs. „Džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie šios iniciatyvos ir, tikiuosi, tai paskatins Lietuvos mokslevius dažniau rinktis perspektyvias informacinių technologijų specialybes“ – sako Romas Venčkauskas.

Nors IT specialistų poreikis auga, stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas skaičiaus tendencijos rodo, kad pastaraisiais metais moksleiviai dažniau renkasi socialinius ar humanitarinius mokslus, nors šiose srityse šiuo metu rasti darbą yra sunkiausia. Preliminariais duomenimis, šiais metais stojančiųjų į socialinių mokslų specialybes yra 5 kartus daugiau nei į technologijos mokslų.

IT specialistų poreikis didėja Lietuvoje ir Europoje

Analitikų kompanijos IDC prognozėmis, ES šalyse 2015 m. laisvų darbo vietų skaičius IT srityje gali pasiekti nuo 100 000 iki 700 000. Šių metų pradžioje asociacijos “INFOBALT” atlikta didžiųjų Lietuvos sektoriaus darbdavių ir asociacijos narių apklausa parodė, kad artimiausiais metais informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų paklausa rinkoje ims gerokai viršyti pasiūlą – 2011–2016 m. laikotarpio pabaigoje numatomas apie 6000 specialistų trūkumas. Statistikos departamento duomenimis, per paskutinius penkerius metus darbuotojų skaičius Lietuvos IT paslaugų įmonėse išaugo apie 30 proc.

Europos Komisijos “Skaitmeninėje darbotvarkėje” teigiama, kad IRT sektoriuje tiesiogiai sukuriama 5 proc. ES BVP, jo rinkos vertė – 660 mlrd. eurų per metus, o indėlis į bendrą produktyvumo augimą yra dar didesnis. Įvertinus IRT sektoriaus įtaką bendram šalies konkurencingumui, Lietuva susiduria su rimtu iššūkiu, nes IRT sektoriuje šiuo metu turėdama 1,8 proc. visų darbuotojų, atsilieka pagal IRT specialistų proporcinę dalį nuo kitų ES šalių, o ES vidurkis yra beveik dvigubai didesnis – 3,2 proc.

Atgal į sąrašą
Į viršų