IT specialistų trūkumą gali padėti spręsti verslo ir mokyklų bendradarbiavimas

2015 11 11 Šaltinis: Elektronika.lt

Lietuvos IT sektoriuje šiandien dirba per 30 tūkst. profesionalų. Tačiau reikiamą kvalifikaciją turinčių IT specialistų poreikis ir Lietuvos, ir užsienio kapitalo įmonėse nuolat auga. „Infobalt“ vykdomasis direktorius Paulius Vertelka prognozuoja, kad 2018 m. šalies IT rinkai reikės penkiaženklio žmonių skaičiaus. Anot jo, viena iš galimybių verslui patenkinti augantį specialistų poreikį – perspektyvias specialybes aktyviau pristatyti šalies moksleiviams.
Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmones bei mokslo ir studijų institucijas vienijančios asociacijos „Infobalt“ atstovo teigimu, aktyviai bendradarbiaujant verslui bei švietimo įstaigoms, palaikant dialogą su moksleiviais galima sukurti efektyviai veikiančią profesinio orientavimo sistemą, kuri būtų naudinga visiems.
Jam pritaria ir profesinės savanorystės „Kam to reikia?!“ vadovė Indrė Vareikytė. Anot jos, įmonių įsitraukimas į moksleivių profesinį orientavimą galėtų padėti spręsti darbuotojų trūkumo tam tikruose sektoriuose problemą.
„Dauguma populiariausių ir daugiausiai studentų bei valstybės finansavimo pritraukiančių studijų programų taip pat yra dažniausiai minimos ir Lietuvos darbo biržos bedarbių sąrašuose. Tuo tarpu taip vadinamas STEM sektorius, apimantis mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos sritis, susiduria su specialistų trūkumu. Todėl jaunuoliams, kurie šiuo metu galvoja apie būsimą profesiją, itin svarbu iš pirmų lūpų išgirsti apie mažiau populiarias, tačiau taip pat įdomias bei perspektyvias profesijas“, – pabrėžia I. Vareikytė.
Bendroves, norinčias prisidėti prie jaunuolių profesinio orientavimo, ji ragina dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje.
„Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su profesijų įvairove ir taip juos paskatinti dar mokykloje pradėti ruoštis sėkmingai karjerai. Projekto metu įvairių profesijų specialistai lankosi Lietuvos miestų mokyklose. Padedami mokytojų, jie vaikams pristato savo profesijas, su jomis susijusias kasdienes veiklas bei atsako į jiems rūpimus klausimus“, – lapkričio pabaigoje vyksiantį projektą pristatė „Kam to reikia?!“ vadovė.
Šio projekto nauda įsitikinęs ir „Infobalt“ vykdomasis direktorius. Pasak jo, verslo atstovams tai yra proga įkvėpti jaunuosius talentus, susipažinti su būsima darbuotojų karta, o moksleiviams – proga daugiau sužinoti apie juos dominančias profesijas.
„Moksleiviams, besirenkantiems studijų ir ateities karjeros kryptį, labai svarbu gerai žinoti, ką jie veiks pasirinkę vieną ar kitą profesiją. Todėl įvairių profesijų atstovų pasakojimai apie kasdienius darbus jiems yra ypatingai svarbūs. Profesionalų pavyzdžiai gali padėti sulaužyti įvairius susiformavusius stereotipus, kad, pavyzdžiui, bankuose dirba tik tie, kurie baigė ekonomikos studijas, kad filologai gali būti tik mokytojai, kad IT specialistais tampa tik atsiskyrėliai moksliukai ar panašiai“, – pabrėžė „Infobalt“ vykdomasis direktorius. Lapkričio pabaigoje jis taip pat kartu su kolegomis vyks į susitikimą su moksleiviais, kurio metu pasakos apie karjeros IT srityje galimybes.
Organizatoriai tikisi, kad šiemet Nacionalinėje karjeros savaitėje aktyviai dalyvaus ir šalies regionų bendrovės. I. Vareikytė atkreipė dėmesį, kad mažesniuose miestuose įmonėms gana sunku rasti reikiamą kvalifikaciją turinčių specialistų dėl jaunimo migracijos į didmiesčius. Nacionalinė karjeros savaitė, anot jos, suteikia unikalią galimybę regionų įmonėms save prisistatyti moksleiviams ir atkreipti dėmesį į profesines galimybes jų mieste.
Prie Nacionalinės karjeros savaitės norinčios prisijungti verslo įmonės ir organizacijos iki lapkričio 20 d. gali registruotis „Kam to reikia?!“ interneto svetainėje.

Atgal į sąrašą
Į viršų