Išrinkti mobiliojo turinio sprendimų konkurso nugalėtojai

2014 06 09 Šaltinis: Balsas.lt
Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Penktadienį, birželio 6 d., paskelbti mobiliojo turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2014“ laureatai. Iš skirtingoms konkurso kategorijoms pristatytų 46 produktų išrinkti 8 nugalėtojai, pranešė Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK).

Pranešama, kad jie atstovaus Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame pasauliniame geriausių m. sprendimų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2014“ (angl. „World Summit Award Mobile 2014“ (WSA mobile)).

Nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje rinko nacionalinės WSA ekspertės suburta konkurso komisija: Darius Bagdžiūnas (UAB „Gaumina“), Gediminas Gasiulis (lrytas.lt), Andrius Plečkaitis (asociacija „Infobalt“) ir Lina Rimkutė-Žičkė (AB „TEO LT“).

Nugalėtojų laurai šiais metais atiteko aštuoniems m. turinio sprendimų kūrėjams: UAB „EVP International“ už sprendimą „Paysera mobilioji piniginė“ (kategorija m. verslas ir komercija), Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Finansų ministerijos už mobiliąją aplikaciją „Pranešk“ (kategorija m. valdžia ir dalyvavimas), UAB „Hnit-Baltic“ už m. programėlę „Oi, pranešiu!”, UAB „Tag of Joy“ už programėlę „ABC knygelė“ (kategorija m. mokymasis ir švietimas), UAB „Telesoftas“ už interaktyvią knygą „Hour of the Wolf (Vilko valanda)“ (kategorija m. pramogos ir gyvenimo būdas), UAB „Informacinių technologijų organizacija” už sprendimą „Rotten WiFi” (kategorija m. kultūra ir turizmas), UAB „Media Benz Telekomunikacijos“ ir UAB „App Camp” už sprendimą „Sporto TV” (kategorija m. medija ir naujienos), UAB „App Camp” už programėlę „Alternatyvioji komunikacija” (kategorija m. įtraukimas ir įgalinimas).

Konkurso komisijos sprendimu papildoma nominacija „Sėkmingiausia metų m. programėlė 2014“ už idėją, sukuriamą vertę ir pasaulinę plėtrą atiteko sprendimui „Zoombook“, kurio kūrėjams įteiktas specialus bendrovės „TEO LT“ įsteigtas prizas. Už įdomiausiai ir originaliausiai pristatytą sprendimą apdovanoti m. sprendimą „eTaksi“ pristatę e.Taksi.lt atstovai.

Tęsdamas daugiametę tradiciją, renginio metu IVPK direktorius Ramūnas Čepaitis įteikė apdovanojimą „Naujajam knygnešiui“ – žmogui, kuris savo veikla ir konkrečiais darbais prisideda prie informacinės visuomenės procesų sklaidos Lietuvoje. Šiemet šis prestižinis įvertinimas atiteko Adolfui Laimučiui Telksniui – vienam iš interneto plėtros Lietuvoje pradininkų, savo viso gyvenimo veikla ir darbais ženkliai prisidėjusiam prie Lietuvos informacinės visuomenės plėtros procesų spartinimo ir raidos.

„Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“ kasmet varžosi keli šimtai elektroninio arba mobiliojo turinio sprendimų iš daugiau kaip 160 pasaulio valstybių. Tikimasi, kad Lietuvos atstovams šių metų konkurse pavyks pakartoti ankstesniųjų metų sėkmę: 2012 metais vienu iš pasaulinių laureatų m. pramogų ir laisvalaikio kategorijoje tapo „Slypot“ komandos sukurta planšetiniam kompiuteriui skirta knyga „OzBook“, o 2013 metais tarp 40 geriausiųjų pasaulyje e. sprendimų pateko Rūtos Mickienės projektas „Aqua Lingua: Matyk ką girdi“, sakoma pranešime.

Atgal į sąrašą
Į viršų