ISM pirmasis iš universitetų visu mastu diegia „Live@edu“ programas

2009 09 24 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Nuo šiol internetu ar mobiliuoju telefonu siųsti elektroninius laiškus, talpinti ir saugoti informaciją, tvarkyti ir derinti tvarkaraščius, keistis įvairaus formato dokumentais ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bendruomenė galės naudodamasi „Live@edu“ programų rinkiniu. Šį rinkinį „Windows Live“ pagrindu specialiai akademinėms institucijoms sukūrė bendrovė „Microsoft“.

ISM pirmasis universitetas Lietuvoje, kuris „Live@edu“ pritaikys visos įstaigos mastu. Pasak ISM infrastruktūros direktoriaus dr. Viliaus Kontrimo, svarbiausia universiteto bendruomenei yra elektroninių laiškų siuntimo ir duomenų talpinimo funkcija, reikalinga operatyviam mokymosi ir darbo medžiagos perdavimui. Iki šiol turėti techniniai ir ekonominiai apribojimai neleido suteikti norimo pašto dėžutės ir duomenų saugyklos dydžio. Įdiegus „Live@edu“ ISM pradėjo naudotis didelėmis 10 GB talpos pašto dėžutėmis ir 75 GB talpos dokumentų saugykla.

Universiteto atstovo teigimu, akademinei bendruomenei šis programų rinkinys labai svarbus ir dėl glaudžių tarpusavio ryšių palaikymo. Kartu su el. paštu ISM studentai, dėstytojai ir darbuotojai gavo prisijungimą prie viso „Windows Live“ paslaugų rinkinio, kurį sudaro pokalbių programa, tinklalapių talpinimo paslauga, kalendorius bei dalinimosi dokumentais aplinka. Visos sistemos yra pasiekiamos naudojant tą patį prisijungimo vardą. Universiteto bendruomenė taip pat galės rašyti savo tinklaraščius, dalintis tarpusavyje nuotraukomis, filmukais, derinti savo tvarkaraščius su kitais žmonėmis ar bendrais kalendoriais.

Dr. V. Kontrimo teigimu, „Live@edu“ programų rinkinys buvo pasirinktas dėl savo lankstumo, patrauklių techninių-funkcinių charakteristikų ir ekonomiškumo, nes nesukuria papildomų kaštų nei studentams, nei universitetui. „Microsoft“ penkerius metus teiks paslaugas nemokamai, vartotojai bus apsaugoti nuo bet kurio pobūdžio reklaminių pranešimų. „Diegdami „Live@edu“ siekiame sukurti kuo patogesnes mokymosi ir bendravimo sąlygas universitete, kurti glaudesnį visos universitetinės bendruomenės socialinį tinklą, apimantį studentus, dėstytojus, netgi baigusiuosius studijas ir būsimus studentus. Nuo šiol bus žymiai patogiau ir operatyviau bendrauti, keistis dokumentais, talpinti informaciją“, – pažymi V. Kontrimas.

ISM bendruomenė prie „Windows Live“ gali prisijungti iš bet kurios interneto prieigą turinčios vietos – per interneto naršyklę, kompiuteriuose įdiegtas programas „Microsoft Outlook“ ar „Windows Live Messenger“, taip pat mobiliaisiais telefonais.

„Specialiai akademinėms įstaigoms pritaikytos „Live@edu“ programų rinkinys netrukus turėtų atnešti apčiuopiamą naudą visiems universiteto bendruomenės nariams, – teigia UAB „Microsoft Lietuva“ Verslo strategijos ir rinkodaros grupės vadovas Martynas Bieliūnas. – Programiniai sprendimai, palengvinantys darbą ir bendravimo galimybes, taip pat padės sutaupyti nemažai laiko ir vartotojų resursų.“

Atgal į sąrašą
Į viršų