Interneto sukčiai naudojasi “Western Union” vardu

2009 12 03 Šaltinis: UAB NOD Baltic

Informacijos šaltinis: UAB “NOD Baltic”  

Prisidengę tarptautinės finansinių paslaugų bendrovės “Western Union” vardu interneto nusikaltėliai taikosi užkrėsti vartotojų kompiuterius. Sukčiai kompanijos klientams siunčia elektroninius laiškus su prisegtu dokumentu, kuriame slepiasi pavojingas Trojos arklio tipo virusas “Win32/Kryptik.BBI”. ESET saugumo sprendimus šalyje atstovaujančios bendrovės “NOD Baltic” ekspertai įspėja, jog tokios atakos gali sukelti nemažai sumaišties ne tik namų vartotojų, bet ir įmonių kompiuterių sistemose.

“Ypač atsargios turėtų būti įmonės, kurios atlikdamos finansines operacijas naudojasi “Western Union” paslaugomis. Atvejai, kuomet sukčiai pasinaudoja finansines paslaugas teikiančių bendrovių ar bankų vardu – gana dažni. Deja, jie pasiteisina – tai paprasčiausias būdas apgauti vartotojus ir patekus į duomenų bazes pasinaudoti konfidencialiais, finansiniais duomenimis”, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET Lietuvoje atstovaujančios bendrovės “NOD Baltic” vadovas.

Sukčiai “Western Union” finansų departamento vardu siunčia elektroninį laišką, kuriame informuojama apie tai, kad laiško gavėjui pervesta tam tikra pinigų suma. Sužinoti detalesnę informaciją apie siuntėją, pinigų perlaidos kontrolinį numerį siūloma perskaičius prisegtame dokumente esančią informaciją.

Atvėrus prisegtą dokumentą, jame paslėptas Trojos tipo virusas “Win32/Kryptik.BBI” patenka į kompiuterio sistemą. Šis kenkėjas pavojingas tuo, jog atveria kelią savo kūrėjams prisijungti prie užkrėsto kompiuterio iš išorės. Nuolat save keičiantis, atnaujinantis virusas tampa sunkiai aptinkamas ir pašalinamas.

Anot T. Parnarausko, tikėtina, kad panašiu virusu užkrėsta ir pati kompanijos “Western Union” sistema, iš kurios nusikaltėliai siunčia šiuos pavojingus laiškus. Šiuo metu pastebimas padidėjęs “Win32/Kryptik.BBI” aktyvumas. ESET duomenimis, per paskutiniąsias dienas jis yra vienas iš trijų dažniausiai aptinkamų virusų.

Vartotojai perspėjami išlikti budriais gavus panašaus turinio laiškus ir neatverti prisegtų dokumentų, prieš tai nepatikrinus, ar tokią informaciją turėjote gauti. Sunerimusiems patariama pasitikrinti, ar kompiuteris nėra užkrėstas pasinaudojant antivirusinės programos galimybėmis ar įrankiu internete “Online Scanner” (http://www.eset.lt/gresmiu-centras/scanner).

Apie “NOD Baltic”

Pažangius programinės įrangos sprendimus pristatanti bendrovė “NOD Baltic” turi išskirtines pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių kūrėjos ESET atstovavimo teises Lietuvoje bei šalyje siūlo antivirusinę programinę įrangą “NOD32”. Lietuvoje ESET saugumo sprendimus naudoja Ignalinos atominė elektrinė, LR kultūros ministerija, televizijos kanalas “LNK”, Kauno technologijos universitetas ir daugelis kitų kompanijų.

“NOD Baltic” taip pat pristato pirmaujančios teksto atpažinimo sprendimų kūrėjos “ABBYY” produktus, papildomas apsaugos priemones ir modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui.

Apie ESET

ESET sukurta antivirusinės įrangos sistema “NOD32”, pelniusi daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į “Deloitte” sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), filialai veikia San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina), o atstovai – veikia daugiau negu 80-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.com.

Atgal į sąrašą
Į viršų