Įnovatyvios įmonės renkasi ERP

2013 02 05 Šaltinis: Verticus, UAB

Informacijos šaltinis: Verticus, UAB„Mūsų greitai besivystančioje visuomenėje, įvairios technologijos bei kiti įrenginiai sparčiai tobulėja. Kiekviena auganti įmonė nori pagreitinti savo darbo našumą bei optimizuoti savo veiklos procesus, todėl šių dienų kompanija jau nebegali apsieiti vien tik su teksto redaktoriumi ar su, nedideliems skaičiavimams skirta, programėle. Tuomet kodėl tik 16% Lietuvos įmonių naudoja verslo valdymo sistemas?“

(34% nesėkmingai naudoja verslo valdymo sistemas arba visai nesuranda ką naudoti, tuo tarpu likusieji 50 % net nežino apie jų teikiamą naudą arba tiesiog nenori naudoti)

Vadinamosios „krizės“ metu, verslininkai vertėsi kaip išmanė, to pasekoje performuodami savo verslo logiką ir struktūrą. Dabar, pagerėjus situacijai, vadovai susiduria su kitais niuansais – pasikeitusiai biznio logikai sudėtinga rasti IT sistemą atitinkančią įmonės poreikius. Gaila, nepasisekus surasti atitinkančios esamam verslo modeliui sistemos, atsiranda svarstymai susikurti – unikalią. Šioje vietoje ir atsimušama į per didelę kainą. Ką gi daryti?

Įmonės UAB „Verticus“ vadovas Dainius Einoris teigia: „Iš praktikos galiu pasakyti, dažniausiai įmonėje pribręsta poreikis dirbti su vieninga sistema, kai įmonės veikla plečiasi, o suvaldyti verslą, turint daug atskirų programėlių skirtinguose kompiuteriuose, darosi be galo sudėtinga. Įmonių vadovai našumą akcentuoja per skirtingas prizmes, pvz.: pajamos, pelnas, darbo laikas, daugiau pardavimų, mažesnės išlaidos, žmogiškieji ištekliai ir t.t.

Mano, kaip specialisto, nuomone, optimaliausias variantas yra pasirinkti sistemą kuri yra panašiausiai veikianti pagal jūsų verslą ir ją pritaikyti įmonės poreikiams.“

Yra sistemų kurios pasiduoda perdaromos ne tik iš esmės bet leidžia koreguoti ir atskiras dalis. Šios sistemos dažnai leidžia apjungti jau esamą funkcionalumą su naujai sugalvotu, taip sukuriant sistemą pagal įmonės verslo logiką leidžiančią efektyviai dirbti. Viena tokių išskirtinai Lietuviškų sistemų yra „Bizlogic”, tai verslo valdymo sistema (arba dažnai mėgstama vadinti ERP), kurią nesunkiai galima pritaikyti praktiškai kiekvienai įmonei. Specialistai iš Lietuvos konsultuoja ir padeda išsiaiškinti įmonių poreikius, norus, bei juos realizuoti sistemiškai, taip pagerinant darbo našumą. Tokios inovatyvios, tarptautinės kompanijos kaip UAB „Beta.lt“ ir UAB „Diginet LT“ yra patikėjusios šį darbą atlikti UAB „Verticus“ specialistams.

Žinoma pasitaiko ir kompanijų kurios diegiasi, nes daugelis taip daro. Šiuo atveju yra ieškoma tarptautinių kompanijų ar skambių pavadinimų, kad galėtų didžiuotis prieš partnerius. To pasekoje pasiryžę keisti darbo principus taip, kaip padiktuos IT sistema, o nepavykus persiorientuoti kaltina visas be išimties tokio tipo sistemas. 

Visgi verslo valdymo sistema nėra tik pavadinimas, tai IT sprendimas kuris remiasi į jūsų verslo struktūrą ir atsispindi sistemos visumoje, kuri yra skirta įmonėms norinčioms gerinti savo darbo našumą, komunikaciją su klientais, gamintojais ir t.t.

Atgal į sąrašą
Į viršų