Inovatyviausia Latvijos bendrovė vienintelė kuria kalbines technologijas Lietuvoje

2013 06 06 Šaltinis: Latvijos įmonių rūmai

Informacijos šaltinis: Latvijos įmonių rūmai

Šiandien vykusiuose geriausių Latvijos įmonių Lietuvoje apdovanojimuose “Nameja Balva 2013” auksinis Nameisio žiedas įteiktas ir inovatyviausia Latvijos bendrove Lietuvoje pripažinta UAB “Tilde informacinės technologijos”. Iš viso renginyje išdalintos 8 nominacijos, trys iš jų atiteko Lietuvos įmonėms – geriausioms Latvijos bendrovių partnerėms.

Konkursą “Nameja Balva 2013” jau septintus metus organizuojanti Latvijos Respublikos ambasada Vilniuje ir Latvijos įmonių rūmai Lietuvoje. Pasak Latvijos įmonių rūmų pirmininko Gatis Junghans, dėl pagrindinio apdovanojimo – Nameisio žiedo – varžėsi trys bendrovės: nepriklausoma elektros energijos tiekėja UAB “Elektrum Lietuva”, IT bendrovė “Tilde informacinės technologijos” ir draudimo bendrovės “BTA Insurance Company” SE filialas Lietuvoje. Nugalėtojos vardą pelniusi “Tilde informacinės technologijos” yra vienintelė kalbines sistemas Lietuvoje kurianti bendrovė.

“Nuolat siekdami tikslo net nepagalvojame, kad galime būti už tai apdovanoti. Didelė garbė būti nominuotiems inovatyviausia bendrove. Tai skatina dar labiau pasitempti”, – sako Renata Špukienė, “Tilde informacinės technologijos” direktorė.

Latvijos įmonių rūmų pirmininko teigimu, Latvijos ir Lietuvos verslo santykiai kaskart vis glaudesni. Lietuva yra viena iš pagrindinių Latvijos prekybos partnerių: “Tai rodo ir kasmet augantys prekybos tarp šalių ir investicijų skaičiai. Tiesioginės Latvijos investicijos Lietuvoje 2012 m. rugsėjo 30 d. sudarė 860 mln. Lt.

Sparčiausiai 2012 m. augusia bendrove pripažinta krovininiais automobiliais ir jų įranga bei atsarginėmis dalimis prekiaujanti SIA “AUTO KADA”. Bendrovė pernai 2 kartus išaugo parduotuvių skaičiumi – atidarė 3 naujas parduotuves Lietuvoje.

Socialiai atsakingiausios Latvijos bendrovės vardą pelnė “BTA Insurance Company” SE filialas Lietuvoje. Bendrovė daug dėmesio skiria darbuotojų gerovei ir rūpinasi būsimų specialistų ugdymu.

Lietuvoje populiariausiu Latvijos prekės ženklu buvo išrinktas AB “Citadele” bankas. Šią nominaciją skyrė internetu balsavę Lietuvos gyventojai.

Daugiausiai 2012 m. Lietuvoje investavusi ir už tai apdovanota saugos tarnyba UAB “Grifs AG”. Ji pernai Lietuvoje investavo 1,3 mln. Lt. Bendrovė augo įsigydama kitas saugos įmones, investavo į saugos sistemas, naują įrangą, transporto priemones, augo ir darbuotojų skaičiumi.

Geriausiomis Latvijos bendrovių partnerėmis buvo pripažintos trys Lietuvos bendrovės: saloną “Interjero erdvė” valdanti UAB “Interjero elementai”, kosmetikos ir parfumerijos prekybos bendrovė “Douglas LT” ir audito paslaugas teikianti “Grant Thornton Rimess”. Kasmet organizuojamo konkurso “Nameja Balva” tikslas ne tik pagerbti sėkmingiausiai veikiančias Latvijos įmones Lietuvoje, bet ir skatinti naujų įmonių atėjimą, plėtoti abiejų šalių valstybinius ir verslo ryšius.

Atgal į sąrašą
Į viršų