„InfoShow Lan Party 2016“ savaitgalį pasiekė naujų rekordų

2016 04 19 Šaltinis: Elektronika.lt

Balandžio 15 dieną startavo informatiškiausias studentų festivalis InfoShow. Festivalį atidaręs renginys „InfoShow Lan Party“ dar kartą įrodė, kad Lietuvoje gausu kompiuterinių žaidimų fanų. Per dvi dienas Kauno sporto halėje apsilankė apie 2000 kompiuterinių žaidimų entuziastų, kurie išsidalino beveik 13 000 eurų siekiantį prizinį fondą bei pasiekė dar vieną Lietuvos rekordą.

Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad šiemet „InfoShow Lan Party“ sulaukė kaip niekada daug svečių iš užsienio. „Šiemet „Lan Party“ norėjome priartinti prie tarptautinės publikos ir sukviesti daugiau žaidimų fanų iš kaimyninių šalių – tai buvo vienas iš pagrindinių tikslų kuriuos sau kėlėme, – pasakojo renginio koordinatorius Vilius Dragūnas. – Svečiai iš užsienio ypač svarbūs ne tik mums, bet ir e. sporto bendruomenei, nes tokie renginiai suteikia unikalią galimybę pasivaržyti žaidėjais iš kitų šalių ir tobulinti savo žaidimą. Manau, kad mūsų tikslas buvo įgyvendintas. Į „InfoShow Lan Party“ atvyko svečiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Danijos ir Didžiosios Britanijos, kurie kartu su lietuviais pasinėrė į dviejų parų žaidimų fiestą.“ Analizuodamas tokį užsienio žaidėjų susidomėjimą Vilius Dragūnas, kaip pagrindinę priežastį įvardina žaidimų turnyrams skirtus prizus. „Dėka rėmėjų, šiemet pirmą kartą galėjome pasigirti penkiaženkle prizinio fondo suma. Rekordiniai prizai turnyrų dalyviams garantavo ir užsienio žaidimų fanų dėmesį. Pagrindinius turnyrus transliavome anglų kalba, o transliacijos sulaukė tūkstančių žiūrovų iš viso pasaulio.“

Per 2 paras, „InfoShow Lan Party“ renginyje buvo suorganizuoti 8 populiariausių disciplinų turnyrai ir keliolika mažesnių turnyrų, kuriuose galėjo dalyvauti tiek renginio dalyviai, tiek žiūrovai. Kol e. sportininkai rungėsi dėl tūkstantinių prizų, greta esančiose zonose žaidėjai galėjo varžytis ne tik žaisdami asmeniniam kompiuteriui ar konsolėms skirtus žaidimus, bet ir nerti į virtualią realybę, ar prasiblaškyti žaisdami stalo tenisą.
Pagerinti pernai metų rekordai.

Pirmosios renginio dienos vakare buvo siekiama įregistruoti naują Lietuvos rekordą. Pernai metais buvo užfiksuotas įspūdingas vienoje vietoje kompiuterinius žaidimus žaidžiančiųjų žmonių skaičius – 393. Šiemet šis rezultatas buvo dar pagerintas, o rekordo fiksavimo metu, kompiuterinius žaidimus žaidė net 433 žaidėjai. „Tokie, metai iš metų augantys skaičiai tik dar kartą įrodo, kad žaidimai Lietuvoje tampa viena labiausiai mėgstamų laisvalaikio praleidimo formų, tačiau labiausiai džiugina tai, kad vis daugiau jaunimo ima domėtis elektroninio sporto pasauliu“, – sakė „InfoShow Lan Party“ e. sporto koordinatorius Ridas Bušmanas. Ridas džiaugėsi, kad šiemet Lietuvos e. sportininkai atkakliai kovojo dėl aukščiausių pozicijų. Lietuviai iškovojo veik visus vertingiausius apdovanojimus ir skynė pirmas vietas daugelyje disciplinų. Lygių sau nerado tik „Starcraft II“ disciplinoje žaidę užsienio svečiai, tad pagrindinis 1000 eurų prizas iškeliavo į Lenkiją.

Kaunas laukia dar didesnio „Lan Party 2017“.
Šių metų renginys buvo ypatingas ir jį lankiusių svečių gausa. Renginio atidarymo ceremonijoje dalyvavo Kauno vicemeras Simonas Kairys ir KTU Informatikos fakulteto dekanas Eduardas Bareiša. Sveikindami susirinkusius, abu renginio svečiai linkėjo žaidėjams sėkmės, o žaidėjų bendruomenei daugiau panašių renginių.
„InfoShow Lan Party“ turnyrai taip pat buvo transliuojami internetu, dalis transliacijų buvo anglų kalba, tad kovas galėjo stebėti ir užsieniečiai. Renginio savaitgalio metu transliaciją įsijungė apie 10 tūkstančių elektroninio sporto entuziastų.

„Nepaisant to, kad „InfoShow Lan Party“ jau kelis metus yra didžiausias tokio pobūdžio renginys šalyje, šių metų rezultatai rodo, kad dar yra kur augti. Šiemet žaidėjams pristatėme keletą naujovių ir manome, kad jos pasiteisino. Halėje sutalpinome daugiau žmonių, pirmą renginio dieną išvengėme eilių“, – sakė Vilius Dragūnas. Organizatoriai įsitikinę, kad Kaune organizuojama elektroninio sporto iš žaidimų šventė jau gali lygiuotis su panašiais vakarų Europoje ar Skandinavijoje organizuojamais renginiais. „Belieka rasti erdvesnes patalpas ir dar šiek tiek kilstelėti prizinio fondo sumą, kad kitais metais tapti atpažįstamu ir Europos žaidėjų bendruomenei reikšmingu renginiu“, – ambicijų neslėpė Vilius Dragūnas.
Studentiškasis festivalis Infoshow turi ką pasiūlyti kiekvienam Kauno miesto gyventojui. Visą šią savaitę truksiančio festivalio metu galėsite sudalyvauti netradicinio futbolo varžybose, programavimo konkurse, anime fanų suvažiavime, vakarėlyje Laisvės alėjoje ir senamiestyje bei įvairiose konferencijose. Visą pluoštą renginių rasite apsilankę festivalio svetainėje www.infoshow.info.
Kauno technologijos universiteto, informatikos fakulteto, studentų atstovybės InfoSA organizuojamas festivalis vyksta jau septynioliktą kartą.

Atgal į sąrašą
Į viršų