Informacijos praradimas – vis dar priimtina rizika įmonėms

2013 10 07 Šaltinis: UAB „Konica Minolta Baltia“

Informacijos šaltinis: UAB „Konica Minolta Baltia“Ar žinote kokia verslo informacija ir kur yra saugoma Jūsų įmonėje, kas ją prižiūri ir kaip ji kontroliuojama, kaip užtikrinamas konfidencialumas ir informacijos saugumas?

Kuo didesnė įmonė, tuo didesnė tendencija verslo informacijai plėstis ir tuo sudėtingiau šią informaciją suvaldyti. Net 61 proc. organizacijų daugiau nei pusę savo informacijos saugo ne informacinėse sistemose, tokiu būdu kurdamos sau papildomas rizikas ir išlaidas (šaltinis – pasaulinė informacijos valdymo asociacija AIIM). Kokios gi tos rizikos?

Skaudžius padarinius įmonėms sukelianti rizika – informacijos praradimas. Įmonės turėtų sunerimti pastebėjusios pirmuosius netvarkos simptomus: verslo informacija įmonės viduje saugoma chaotiškai, yra paplitusi krūvose popierių, darbuotojų laikmenose ar paskendusi el. pašto dėžutėse. Kas tokioje situacijoje gali pasakyti, kur yra tam tikras dokumentas, kuris tarkime gautas prieš pusmetį, tačiau būtent dabar tapo itin svarbiu? O kas vyksta su dokumentais, kuriuos turėjo buvęs darbuotojas? Net jei reikiama informacija egzistuoja, jos paieškai darbuotojai dažniausiai sugaišta daug laiko, kurį galėjo skirti svarbesnėms darbo užduotims atlikti.

Dauguma  įmonių klaidingai laikosi nuostatos, kad tik didelių investicijų ir laiko sąnaudų dėka galima išvengti šių rizikų. Tačiau reta įmonė susimąsto, kiek iš tikrųjų kainuoja verslo informacijos netvarkos toleravimas.

Užtikrindamos informacijos vientisumą bei verslo procesų kontrolę įmonės greitai pamato  gaunamą naudą. Juk pagrindinis šių dienų konkurencinio pranašumo faktorius – efektyvus įmonės valdymas. Skaitmeninės informacijos mainams, saugojimui ir prieigai kasdien keliami vis griežtesni reikalavimai, todėl efektyvaus valdymo poreikius gali patenkinti tik pažangūs ECM (liet. Įmonių turinio valdymo) sprendimai, apjungiantys įmonėje vykstančius procesus, kuriantys vertę bei apsaugantys nuo jau minėtų problemų – sako Žilvinas Saltanavičius, UAB „Konica Minolta Baltia“ IT ir ECM sprendimų vystymo vadovas.

Konica Minolta Baltia, plėsdama savo veiklą, pradeda siūlyti tokius ECM sprendimus ir paslaugas, kurie didina įmonių efektyvumą. Konica Minolta Baltia pristato ne tik ECM audito ir konsultavimo paslaugą, bet ir talkina kuriant bei įgyvendinant turinio valdymo viziją ir strategiją, dalyvauja tiek rengiant, tiek vykdant veiksmų planą. Tai yra pakankamai naujas požiūris į įmonių turinio valdymą, kai pagrindinis dėmesys skiriamas ne informacinėms sistemoms, bet įmonės procesų optimizavimui bei kontrolei. Informacinės sistemos tampa įrankiais, o ne siekiamybe.

UAB „Konica Minolta Baltia” –spausdinimo įrangos gamybos lyderės, japonų korporacijos „Konica Minolta Business Technologies, Inc“ oficiali atstovė Baltijos šalyse. Kompanija siūlo plataus profilio spausdinimo įrenginius, aptarnavimo paslaugas bei IT sprendimus, skirtus biuro ir pramoniniam spausdinimui. UAB „Konica Minolta Baltia“ turi filialus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei partnerių tinklą Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje. Lietuvos atstovybėje dirba apie 60 darbuotojų.

UAB „Konica Minolta Baltia“, Rinkodaros departamentas

www.konicaminolta.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų