“Infolex” kelia sau ambicingus tikslus įgyvendinti pažangiausius teisinės informacijos paieškos sprendimus Lietuvoje

2009 07 10 Šaltinis: UAB "Lexnet"

Informacijos šaltinis: UAB “Lexnet”

Birželio 24-25 dienomis JAV, Los Andželo mieste vykusioje LEGALTECH konferencijoje pirmą kartą dalyvavo ir atstovai iš Lietuvos – įmonės LEXNET, kuriančios profesionalias teisinės informacijos paieškos sistemas, žinomas INFOLEX verslo vardu.

LEGALTECH – reikšmingiausias metų renginys teisininkams profesionalams, besidomintiems pažangių informacinių technologijų (IT) teisės srityje taikymu – suburiantis aktyviai diskusijai ir bendradarbiavimui ne tik JAV, bet ir Europos bei kitų kontinentų teisininkus, IT specialistus, verslo ir rinkodaros profesionalus.

Kaip teigia konferencijoje apsilankusios grupės vadovas Tauras Pėstininkas, pagrindinis kelionės tikslas buvo pasisemti naujų idėjų, rasti naujų partnerių bei sprendimų kaip tobulinti esamas teisinės informacijos sistemas, tačiau įgytos žinios ir patirtis gerokai viršijo lietuvių lūkesčius.

“Šiandien JAV įprasta, jog teisėjui, norinčiamišanalizuoti ir įvertinti bylos faktus, susipažinti su liudytojų parodymais, kitais svarbiais dokumentais nebūtina vartyti šūsnis popierinių dokumentų. Visą reikiamą informaciją jis gali pasiekti savo nešiojamame kompiuteryje tiek teismo salėje, tiek ir namie jaukiai įsitaisęs savo mėgiamame fotelyje” – sako p. Pėstininkas. “Tai – tik nedidelė smulkmena, lyginant su eile išties labai naudingų įgyvendintų sprendimų teisininkams, akivaizdžiai padedančių ne tik efektyviai dirbti su dokumentais, bet ir gerokai mažinti laiko sąnaudas.”

“Elektroninių priemonių naudojimas JAV teismo salėse yra jau daugiau nei įprastas reiškinys. Kolegos užsienyje juokauja, jog teisėjas gali nejuokais nugrimzti nuobodulin, kuomet kurios nors šalies advokatas, ieškodamas reikiamos informacijos, ims vartyti šūsnį į teismo posėdį atsineštų popieriaus lapų.”

Viena dažniausiai konferencijoje nuskambėjusių minčių buvo ta, jog pagrindinis teisinko darbas šiandien yra dokumentų gamyba. “Mes turime tikslų, pasitelkus pažangiausias IT technologijas, sukurti Lietuvos teisininkams tokius naujus darbo įrankius, kurie galėtų pakeisti ilgą ir varginantį darbą su popieriniais dokumentais greita jų elektronine paieška, efektyviomis analizės galimybėmis ir paprastesniu būdu kurti naujus dokumentus” – teigia p. Pėstininkas. “Įsivaizduokite galimą netolimą perspektyvą, kuomet stenografuojamo teismo posėdžio medžiagą tuo pat metu mato visi bylos dalyviai, žinoma – ir teisėjas, šalys gali iš karto reikšti pastabas dėl protokolo tikslumo. Jav šiandien tai realybė.” Apie šias bei daugelį kitų idėjų INFOLEX atstovai turėjo galimybęaptarti su su eile konferencijoje dalyvavusių pripažintų intelektualių teisinės informacijos sistemų gamintojų. Itin naudingos pažintys užmegstos bei sutarta palaikyti tolesnius ryšius su garsiausiais teisinės informacijos sistemų kūrėjais Westlaw ir LexisNexis.

“Sekantis etapas po apsilankymo LEGALTECH konferencijoje, naudojantis ES struktūrine parama pagal priemonę “Idėja LT”, parengti išsamią galimybių studiją naujiems pažangiems įrankiams darbui su teisine informacija parengti. Viliamės įgyvendinti reikšmingą dalį kilusių idėjų bei įtvirtinti INFOLEX, kaip pažangiausios teisinės informacijos sistemos Baltijos šalyse vardą.” – sako Tauras Pėstininkas.

Apie “Infolex”

INFOLEX vardas vienija visą eilę inovatyvių informacinių technologijų pagrindu kuriamų informacijos paieškos sprendimų teisininkams. Prieš du metus pradėta platinti teismų praktikos sistema “Infolex.Praktika” susilaukė ne tik teisės profesionalų, bet ir verslo, finansų, valstybės valdymo specialistų pripažinimo.

Apie UAB “Lexnet”

Profesionalių teisinės informacijos paieškos sistemų kūrėja UAB “Lexnet” yra vienintelė iš panašią veiklą vykdančių Baltijos šalių įmonių, pakviesta dalyvauti kuriant naujausią Europos sąjungos teismų praktikos duomenų bazę Caselex.

Kontaktams:

Ilona Lūžienė

UAB “Lexnet”

Žalgirio g. 108, Vilnius

Mob. tel.: 8 616 45345

El.paštas: ilona@infolex.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų